Налаштуймо дітей до навчального року разом детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Налаштуймо дітей до навчального року разом

Діти сприймають час по своїм внутрішнім відчуттям зовсім інакше, не так як дорослі, для них три місяця літа – це як для дорослої людини рік життя. Літо для дитини – це окреме життя, яке насичене яскравими та веселими подіями, тому дуже важливо поступово та плавно налаштовувати перехід до нового графіку дитини, щоб він був комфортний та спокійний для її нервової системи.

Будьте у цей час максимально уважні до своєї дитини:Налаштуймо дітей до навчального року разом детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

  • забезпечте повноцінне харчування дитини продуктами, в яких є цинк, котрий так важливий для нервової системи (апельсини, яблука, гречка, часник, м’ясо, яйця, гарбузове насіння  та горіхи);
  • повноцінний сон (вкладатися спати не пізніше 22-00 години);
  • прогулянки на свіжому повітрі, фізична активність в перші тижні шкільного процесу (наприклад сімейна ранкова пробіжка, зарядка).

Навантаження поступово:

  • дайте час дитині адаптуватися до школи (2 – 3 тижні), без додаткових занять та гуртків, тому що ранні підйоми та уроки – це вже навантаження на нервову систему дитини.

Зберігайте спокій та не критикуйте:

  • мотивуйте дитину, не висувайте одразу жорстких вимог;
  • хваліть дитину за будь-які досягнення у школі (особливо похвала важлива для першокласників), якщо треба навчіть звертатися до Вас за допомогою вчасно;
  • важливо те, щоб дитина розуміла навіщо вона ходить до школи, якщо Ви говорите, що треба вчитися, покажіть на прикладах, де Ви це застосовуєте у житті (наприклад, для чого потрібна математика);
  • хваліть не тільки за відмінні оцінки, але й і за хороші.

Візьміть за сімейні правила – вечірні бесіди з дитиною:

  • спокійно запитайте, як пройшов її день, що робили її друзі, для дитини це дуже важливо бачити Вашу зацікавленість в її житті;
  • підтримайте дитину, згадайте з якими труднощами у шкільному житті стикалися Ви та як їх долали, поділиться своїм досвідом.

Пам’ятайте, що Ваша увага та підтримка – це найкраща допомога в адаптації Вашої дитини до школи!

Автор статті: психолог вищої категорії неврологічного відділення Вєсєлова Т. Ю.

Залишити відповідь

Пошук

+
Перейти до вмісту