Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених дітей

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених дітей у цілодобовому режимі надає реанімаційну допомогу та інтенсивне лікування новонародженим, що знаходяться в критичному стані у дитячих відділеннях пологових будинків, у відділеннях новонароджених 5 дитячої лікарні та дитячих стаціонарах міста Запоріжжя.

В складі відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених дітей функціонує виїзна неонатологічна бригада невідкладної допомоги та інтенсивної терапії.

Відділення є клінічною базою профільних кафедр Запорізького державного медичного університету.

У відділенні проводиться цілодобовий прийом пацієнтів для надання інтенсивних заходів новонародженим (доношеним та недоношеним) згідно з протоколами надання медичної допомоги, затвердженими Міністерством охорони здоров’я України.

Надається консультативна допомога та транспортування новонароджених з акушерських, дитячих стаціонарів міста Запоріжжя.

Проводиться організаційно-методична робота і підвищення кваліфікації неонатологів пологових будинків з основних питань реанімації та інтенсивної терапії новонароджених.

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених дітей детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.До відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених дітей госпіталізують доношених новонароджених віком до 30 днів життя, а недоношених з масою тіла при народженні до 1800г. до 2-х місяців життя переважно з дихальною недостатністю 2-3 ступенів, геморагічним, інфекційно-токсичним та іншими видами шоків, гострою нирковою недостатністю, судомним синдромом, важкою формою гіпербілірубінемії, водно-сольових порушень, дітей, що перенесли при пологах важку гіпоксію і мають синдром поліорганної недостатності, з вродженими вадами розвитку, що потребують оперативного лікування для проведення передопераційної підготовки та післяопераційного виходжування.

Основні функції відділення:

 • надання пацієнтам екстреної медичної допомоги в обсязі, передбаченому існуючими протоколами;
 • підтримання функцій життєво – важливих органів і систем пацієнта;
 • проведення необхідних діагностичних маніпуляцій, згідно з існуючими протоколами;
 • ізоляції інфекційних хворих в окрему палату і надання їм необхідної медичної допомоги згідно з існуючими протоколами;
 • проведення санітарної обробки пацієнта;
 • реєстрації пацієнтів та оформленні медичної документації;
 • вирішення питання про подальшу госпіталізацію пацієнтів до профільних відділень лікарні;
 • транспортування новонароджених КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР для проведення КТ, МРТ, на консультації до обласних спеціалістів дітей, які потребують надання кисню, або перебування у інкубаторі під час транспортування.

У відділенні впроваджуються в роботу прогресивні методи діагностики та лікування, організація та взаємодія в сфері надання екстреної медичної допомоги населенню.

Для проведення консультацій новонароджених запрошуються фахівці нашої лікарні або інших лікувальних закладів при необхідності (лікар-хірург дитячий, лікар-невролог дитячий, нейрохірург, лікар-офтальмолог дитячий, лікар-кардіоревматолог дитячий та інші).

Фахівці відділення:

 • завідувач відділення – лікар-анестезіолог дитячий вищої кваліфікаційної категорії Денисенко Ірина Георгіївна;
 • лікар-анестезіолог дитячий виїзної неонатологічної бригади невідкладної допомоги та інтенсивної терапії вищої кваліфікаційної категорії Тислицька Тетяна Олегівна;
 • лікар-анестезіолог дитячий виїзної неонатологічної бригади невідкладної допомоги та інтенсивної терапії вищої кваліфікаційної категорії Лєппєр Галина Вікторівна;
 • лікар-анестезіолог дитячий виїзної неонатологічної бригади невідкладної допомоги та інтенсивної терапії першої кваліфікаційної категорії Макарцева Вікторія Ярославівна;
 • лікар-анестезіолог дитячий виїзної неонатологічної бригади невідкладної допомоги та інтенсивної терапії другої кваліфікаційної категорії Крупінова Олександра Михайлівна;
 • лікар-анестезіолог дитячий вищої кваліфікаційної категорії Коваленко Наталія Олександрівна;
 • лікар-анестезіолог дитячий першої кваліфікаційної категорії Подорожко Віталій Володимирович;
 • лікар-анестезіолог дитячий спеціаліст Шурин Вікторія Ігорівна.

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених дітей розташовано на території лікарні в окремій 2-поверховій будівлі, І поверх.

Телефони відділення: (061) 224-90-11, (093) 136-47-08.