Чим небезпечний кашлюк та як запобігти хворобі детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Чим небезпечний кашлюк та як запобігти хворобі

Кашлюк – це інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке передається під час кашлю або чхання. Проявляється у тривалих нападах сильного кашлю.

Кашлюк є дуже заразним, він легко поширюється від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні.

Чим небезпечний кашлюк?

Захворювання є особливо небезпечним для дітей до 1 року життя через важкий перебіг із частими зупинками дихання (апное) та ускладненнями. Крім того, у новонароджених і немовлят хвороба може протікати важче, є високий ризик смерті. Старші діти та дорослі зазвичай одужують від кашлюку, але хвороба є виснажливою та сильно знесилює організм.

Які симптоми кашлюка?

Хвороба зазвичай починається як ГРВІ. Через 5-8 днів з’являється нападоподібний спазматичний кашель аж до почервоніння обличчя, сльозотечі, кашель має характерний свист.

Напади кашлю стаються частіше вночі, ніж удень, кашель може супроводжуватись гарячкою, нежиттю та іншими ознаками ГРВІ.

У немовлят кашель може не проявлятись – але в них може ставатися зупинка дихання на короткий час, про що може свідчити посиніння обличчя.

Одужання починається через 4-8 тижнів, хворий починає рідше кашляти, приступи кашлю стають слабшими. Іноді період одужання може тривати від 2 до 6 місяців.

За перших ознак сильного кашлю у немовлят та симптомів апное – негайно зверніться до лікаря!

Як запобігти кашлюку?

Засобом попередження цього захворювання є вакцинація. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. Щеплення проводять вакциною АКДП, яка захищає одразу від трьох хвороб: кашлюку, дифтерії і правця. Вакцинація безоплатна. Якщо з якоїсь причини щеплення пропустили, наздоженіть його якнайшвидше.

Також, від кашлюку потрібно вакцинуватися вагітним жінкам у термін від 16 до 32 тижня вагітності незалежно від того, чи вакцинували їх у дитинстві. Це необхідно, щоб захистити дитину від кашлюку в перші місяці її життя до отримання нею вакцини.

Захистіть своїх дітей від важкої хвороби та ускладнень – робіть усі щеплення за календарем!

Пошук

+
Перейти до вмісту