Малярія: що варто знати детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Малярія: що варто знати

Малярія, на рівні зі СНІДом та туберкульозом, залишається проблемою для всього людства! В Україні щорічно реєструється біля 50 випадків завізної малярії, із них майже десята частина хворих помирає. Тобто, малярія – це хвороба, яка без надання своєчасної медичної допомоги призводить до трагічних наслідків!

Малярія – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікроскопічні найпростіші організми – плазмодії малярії, що передаються від хворої людини до здорової найчастіше через укуси кількох видів комарів.

Існує 4 види збудників малярії, що викликають захворювання, які різняться своїми особливостями. Але для всіх них характерні загальні симптоми: приступи лихоманки, сильного ознобу, потовиділення, головного болю. В подальшому розвивається анемія, збільшення печінки, селезінки.

Загостренню епідситуації з малярії на теперішній час можуть сприяти:

  • міграція населення;
  • залучення до воєнних дій осіб з ендемічних по малярії країн;
  • зменшення (під час війни ) або відсутність (на окупованих територіях) фінансування заходів боротьби зі специфічним переносником малярії – комарами роду Анофелес, які розповсюджені на території області.

Профілактика малярії полягає:

  • у захисті від укусів комарів.

Якщо ви плануєте поїздку в країни з тропічним кліматом, потрібно завчасно подумати про проведення хіміопрофілактики – прийомі протималярійних препаратів:

  • за місяць напередодні поїздки (за призначенням лікаря);
  • під час перебування в ендемічній країні (доцільно проконсультуватись з лікарем посольства щодо необхідності її проведення, терміну, та щодо протималярійного препарату;
  • після повернення додому із тропіків(за призначенням лікаря).

Крім того, після повернення додому обов’язково повідомте сімейного лікаря про прибуття з тропічної країни – протягом 3-ох років, при будь-якому захворюванні, яке супроводжується підвищенням температури потрібно призначення та обстеження на малярію. Це допоможе своєчасно діагностувати малярію і своєчасно призначити специфічне лікування.

«Люди не повинні помирати від хвороби, яку можливо попередити, діагностувати та повністю вилікувати за допомогою існуючих ліків» – цей принцип лежить в основі Глобальної стратегії ВООЗ по боротьбі з малярією на 2016-2030 рр.

Пошук

+
Перейти до вмісту