Відділення патології новонароджених дітей

У відділенні патології новонароджених дітей цілодобово надається спеціалізована, висококваліфікована медична допомога передчасно народженим дітям міста Запоріжжя, які переводяться з пологових будинків, перинатального центру, відділень анестезіології та інтенсивної терапії медичних установ міста, а також дітям, які госпіталізуються за направленням сімейних лікарів.

Медична  допомога надається дітям з різною патологією та порушеннями періоду адаптації:

 • передчасно новонароджених з масою тіла від 500 гр., гестаційним віком від 22 тижнів, які вимагають моніторингу життєво важливих функцій, особливого температурного режиму, інфузійної терапії та парентерального харчування;
 • новонародженим з генералізованою та локалізованою інфекцією;
 • перинатальним враженням центральної нервової системи (ЦНС);
 • гіпербілірубінемією різної етіології;
 • пологовими травмами;
 • з захворюваннями, які потребують хірургічного втручання, в т.ч. вроджені вади розвитку;
 • дітям до 3-х місяців, що мають необхідність у проведенні реабілітаційних та лікувальних заходів.

Протипоказання до госпіталізації дітей у відділення патології новонароджених дітей:

 • туберкульоз;
 • гостра респіраторна вірусна інфекція;
 • гостра кишкова інфекція.

У відділенні забезпечується повний спектр необхідних досліджень, зокрема: ренгенографія, УЗД з доплерографією, електрокардіографія, холтер, електроенцефалографія, при необхідності МРТ, КТГ, а також проводиться діагностика внутрішньоутробних інфекцій (ПЦР, ІФА), скринінги на генетичні захворювання та аудіологічний скринінг (отоакустична емісія).

Відділення патології новонароджених дітей детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Відділення забезпечено відповідним медичним обладнанням, а саме:

 • кувези, які забезпечують необхідний температурний режим, вологість повітря та при необхідності дозовану кисневу терапію;
 • системи для обігріву новонароджених;
 • пульсоксиметри, що  дають можливість контролювати частоту серцевих скорочень та насиченість крові киснем, своєчасно одержувати інформацію про погіршення стану дитини та негайно надавати допомогу;
 • сучасні фотодіодні та мікроволоконні лампи фототерапії, які дають можливість успішно лікувати жовтяниці новонароджених;
 • інгалятори та аерочамбери, що дають змогу забезпечити адекватну інгаляційну терапію;
 • апарат отоакустичної емісії, який дає змогу виявити проблеми зі слухом та своєчасно вирішувати проблему.

У відділенні патології новонароджених дітей запроваджені сучасні методи виходжування передчасно народжених дітей.

Враховуючи те, що у передчасно народжених дітей часто виникають проблеми з зоровим аналізатором, у відділенні діти знаходяться під постійним наглядом лікаря-офтальмолога дитячого, завдяки чому діти одержують своєчасну допомогу. Лікар-невролог дитячий своєчасно виявляє неврологічні проблеми, завдяки чому діти одержують повноцінне лікування та реабілітацію. За призначенням лікаря-невролога дитячого з дітками працюють масажисти та реабілітологи фізіотерапевтичного відділення лікарні, застосовуються новітні методики фізіолікування. Це дозволяє своєчасно виявити патології у розвитку та здоров’ї дітей та запобігти розвитку низки захворювань і забезпечити відповідне кваліфіковане лікування.

За необхідністю, у відділенні дітей консультують лікар-хірург дитячий, лікар-уролог дитячий, лікар-гінеколог дитячого та підліткового віку, лікар-генетик, лікар-ендокринолог дитячий, лікар-кардіоревматолог дитячий, лікар-інфекціоніст дитячий, запрошуються співробітники кафедр дитячих хвороб ФПО, факультетської педіатрії та дитячої хірургії Запорізького державного медичного університету (ЗДМУ).

Куратор відділення доцент кафедри дитячих хвороб ФПО ЗДМУ, к.м.н. Котлова Юлія Валентинівна.

Палати відділення комфортні, індивідуальні та мають необхідні умови для сумісного перебування матері та дитини. Є окремі палати, де догляд за дитиною можуть здійснювати і члени родини.

Відділення патології новонароджених дітей детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.У відділені патології новонароджених дітей функціонує кабінет катамнестичного спостереження для передчасно народжених дітей з перинатальною патологією. В кабінеті лікар огляне дитину, оцінить фізичний та психо-моторний розвиток. За потреби дитина отримає консультацію провідних спеціалістів лікарні (хірург, ЛОР, окуліст, невролог, ортопед, кардіолог) та всі необхідні діагностичні обстеження, які має лікарня (лабораторні, ультразвукові, рентгенологічні, функціональні, отоакустична емісія та інші).

Часи прийому кабінету катамнестичного спостереження з 9:00 до 11:00 щоденно, запис за телефоном: (068) 098 25 41.

Кабінет катамнезу має на меті вчасно виявити відхилення та можливі порушення у розвитку вашої дитини (рухова спроможність, слух, зір, сон, пильнування, увага, мова) і надати схему лікування та проведення реабілітаційних заходів на ранніх етапах.

 Фахівці відділення:

 • завідувач відділення – лікар-педіатр-неонатолог вищої кваліфікаційної категорії Курочкіна Тетяна Іванівна;
 • лікар-педіатр-неонатолог вищої кваліфікаційної категорії Сидорова Тамара Василівна;
 • лікар-педіатр-неонатолог вищої кваліфікаційної категорії Гапон Олена Євгеніївна;
 • лікар-педіатр-неонатолог вищої кваліфікаційної категорії Федько Ксенія Василівна;
 • лікар-офтальмолог дитячий вищої кваліфікаційної категорії Барабаш Ірина Іванівна.

Відділення патології новонароджених дітей розташовано на території лікарні в окремій 2-поверховій будівлі, другий поверх.

Телефони відділення: (061) 224-93-95, (068) 098-25-41.