Відділення фізичної та реабілітаційної медицини
Відділення фізичної та реабілітаційної медицини надає широкий спектр послуг з реабілітації дітям віком від 0 до 18 років, допомогаючи відновити здоров’я та фізичні функції дитини.
Основні напрямки відділення:
- медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя;
- реабілітаційна допомога дітям в амбулаторних умовах;
- комплексна медико-психологічна соціальна допомога для збереження здоров’я дітей;
- раннє втручання для малюків віком від 0 до 3 років.
У відділенні безоплатно за Програмою медичних гарантій проходять медичну реабілітацію пацієнти з інвалідністю, захворюваннями нервової та опорно-рухової систем у післягострому та довгостроковому реабілітаційних періодах. Для раннього виявлення дітей з неврологічною патологією у лікарні створений катамнестичний кабінет нагляду за передчасно народженими дітьми.
Основні функції відділення:
- проведення первинного, етапних, заключного реабілітаційного обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини та фахівцями з реабілітації – членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди;
- встановлення реабілітаційного діагнозу, складання індивідуального реабілітаційного плану та програми реабілітаційної терапії, визначення реабілітаційного прогнозу;
- здійснення моніторингу клінічного стану пацієнта, поточного контролю за виконанням індивідуального реабілітаційного плану та його коригування відповідно до отриманих змін;
- консультування пацієнта/пацієнтки лікарями інших спеціальностей;
- психологічна підтримка пацієнта, проведення профілактики захворювань.
Наша мультидисциплінарна команда – це лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, клінічні психологи, логопеди та інші фахівці, які працюють разом для досягнення індивідуальних цілей реабілітації кожної дитини.
Мультидисциплінарна команда на підставі розробленої індивідуальної програми реабілітації призначає відповідні методики відновлення для корекції основних функціональних систем пацієнта: рухів (моторики), сенсорної сфери, когнітивної сфери і мовлення, емоційно-комунікативної сфери і поведінки дитини. Як короткострокові, так і довгострокові цілі реабілітації встановлюються та підлаштовуються під індивідуальні потреби кожного пацієнта.
У відділенні психологічну допомогу надають дітям різного віку — від дошкільнят до підлітків. Як правило, в роботу з дитиною клінічний психолог підключає й батьків. Вони допомагають батькам розуміти потреби своїх дітей та вирішувати різноманітні труднощі (поведінкові, емоційні, розвиткові, соціальні, трудноці у навчанні), психосоматичні розлади, травматичний досвід та сімейні проблеми.
Особливу увагу наші фахівці приділяють нейрокорекції дітей із порушеннями розвитку, допомагаючи покращити їхню адаптацію та навички.
Методи роботи клінічних психологів:
- нейрокорекція;
- ігрова терапія;
- когнітивно-поведінкова терапія (КПТ);
- арт-терапія;
- консультування сімей;
- робота з травмою та горем.
Логопед – це фахівець, який працює з дітьми, що мають проблеми мовних порушень, затримки психологічного розвитку, гіперактивність, зниження слуху, аутистичні риси та ін.
Логопедичні заняття проводяться:
- для профілактики мовленнєвих порушень у немовлят, дітей і підлітків;
- для формування правильної звуковимови;
- для розвитку активного та пасивного словника;
- для розвитку мовного дихання;
- для розвитку загальної ерудиції.
У відділенні функціонує «Кабінет охорони зору», оснащений сучасним офтальмологічним обладнанням, яке дозволяє в ігровій формі лікувати порушення зору у дітей від 1 до 18 років, зокрема:
- короткозорість (міопія);
- спазм акомодації (помилка короткозорість);
- амбліопія (ледаче око);
- косоокість (страбізм);
- астенопія (перевтома очей);
- часткова атрофія зорового нерва та інші.
Офтальмологічні послуги не покриває програма медичних гарантій, тому вони оплачуються згідно прейскуранту на платні послуги.
ЯК ЗАПИСАТИ НА КУРС МЕДИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ?
1. Отримайте електронне направлення на А57001 МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ (категорія: нестаціонарна медична реабілітація) в кількості 2 шт. від лікуючого лікаря ортопеда-травматолога дитячого, лікаря-невролога дитячого, сімейного лікаря або лікаря-педіатра, обраного за декларацією про вибір лікаря.
2. Запишіться на консультацію до лікаря фізичної та реабілітаційної медицини через медичну інформаційну систему helsi.me (за детальною інформацією звертайтесь до реєстратора медичного за номерами телефону відділення).
3. Після оцінки стану пацієнта мультидисциплінарною командою відділення та складання індивідуального реабілітаційного плану Ваша дитина отримає повний курс амбулаторної медичної реабілітації.
Фахівці відділення:
- завідувач відділення – лікар фізичної та реабілітаційної медицини спеціаліст, лікар-педіатр спеціаліст Михальченко Маргарита Василівна;
- лікар фізичної та реабілітаційної медицини спеціаліст Вітенко Лариса Петрівна;
- лікар фізичної та реабілітаційної медицини спеціаліст, лікар-педіатр першої кваліфікаційної категорії Годунова Яна Сергіївна;
- лікар фізичної та реабілітаційної медицини спеціаліст, лікар-невролог дитячий першої кваліфікаційної категорії Глушко Дмитро Леонідович;
- лікар-фізіотерапевт вищої кваліфікаційної категорії Кравченко Тетяна Вікторівна;
- лікар-офтальмолог дитячий вищої кваліфікаційної категорії Барабаш Ірина Іванівна;
- фізичний терапевт Процько Антон Олексійович;
- фізичний терапевт Розанова Ірина Іванівна;
- фізичний терапевт Сороколіт Аліна Василівна;
- фізичний терапевт Панкеєва Світлана Сергіївна;
- ерготерапевт Фетісов Гліб Олексійович;
- ерготерапевт Євсеєнко Людмила Володимирівна;
- ерготерапевт Гуляйкіна Анна Валеріївна;
- асистент фізичного терапевта Свєченовська Наталя Анатоліївна;
- асистент фізичного терапевта Буробіна Ганна Вікторівна;
- асистент фізичного терапевта Гераскіна Інна Анатоліївна;
- асистент фізичного терапевта Зюзька Ольга Вікторівна;
- асистент ерготерапевта Недобер Іннеса Павлівна;
- асистент ерготерапевта Василенко Ганна Єгорівна;
- клінічний психолог вищої кваліфікаційної категорії Вєсєлова Тетяна Юріївна;
- клінічний психолог першої кваліфікаційної категорії Шайхет Анастасія Сергіївна;
- клінічний психолог другої кваліфікаційної категорії Кірєєнкова Анастасія Юріївна;
- логопед першої кваліфікаційної категорії Трифонова Тетяна Миколаївна;
- логопед-дефектолог другої кваліфікаційної категорії Маньковська Ольга Володимирівна.
Відділення фізичної та реабілітаційної медицини розташовано на першому поверсі головного корпусу лікарні, кабінет відділення фізичної та реабілітаційної медицини №1 знаходиться за адресою вул. Л. Жаботинського, буд. 32 та кабінет відділення фізичної та реабілітаційної медицини №2 знаходиться за адресою вул. Закарпатського Легіону, буд. 12.
Телефони відділення: (097) 204-58-51 (вул. Сорочинська, 28А), (096) 592-65-96 (вул. Л. Жаботинського, 32) та (061) 296-20-21 (вул. Закарпатського Легіону, 12).




Барабаш Ірина Іванівна
Лікар-офтальмолог дитячий

Годунова Яна Сергіївна
Лікар фізичної та реабілітаційної медицини




Вітенко Лариса Петрівна
Лікар фізичної та реабілітаційної медицини
