Як пережити літню спеку детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Як пережити літню спеку

Під час сильної спеки легко заробити зневоднення чи перегрітися аж до теплового удару. Щоб до цього не дійшло, слід попіклуватися про себе і вжити певних заходів.

Пийте достатньо води, навіть якщо не відчуваєте спраги. У спеку тіло втрачає вологу, тож її запас треба оперативно поповнювати, щоб усі системи працювали добре. Завжди носіть із собою пляшку води. Не вживайте солодкі чи алкогольні напої – вони призводять до втрати рідини в організмі. Не пийте надто холодних напоїв – вони можуть спричинити спазм шлунка.

Ніколи не залишайте дітей, літніх людей або домашніх тварин в автомобілях. Температура всередині припаркованого автомобіля може подвоїтися за кілька хвилин.

Охолоджуйтеся всіма способами: прикладайте до шкіри вологий рушник, опускайте руки або ноги в прохолодну воду, приймайте прохолодний душ (але не крижаний), за відсутності умов –  обливати, зволожувати тіло водою.

Сплануйте свій день так, щоб якомога більше часу проводити в тіні чи прохолодній будівлі. Зокрема, у найспекотнішу частину дня, близько полудня якщо довелося вийти, намастіться сонцезахисним кремом, надягніть головний убор та намагайтеся пересуватися у тіні.

Обмежуйте перебування на вулиці у спекотні години – в цей час сонячне проміння найбільш інтенсивне.

Якщо лишаєтеся вдома, блокуйте сонячним променям доступ до приміщення, зашторюйте вікна.

Носіть легкий, вільний одяг світлих відтинків із натуральних тканин – льону або бавовни, натурального шовку, щоб ваше тіло могло вільно «дихати». 

Їжте частіше і невеликими порціями, обирайте легку прохолодну їжу (салати). Уникайте гарячої та важкої їжі.

Зменште фізичні навантаження, уникайте інтенсивної активності, як от спорт, ремонт чи садівництво. Плануйте їх на найпрохолоднішу частину дня.

Бережіть себе та будьте здорові при будь-якій погоді!

Пошук

+