Як знизити ризик інфекційного захворювання під час війни
Влітку інфекції поширюються швидше. А через війну ризики інфікуватися – вищі. Антисанітарія, відсутність чистої питної води та неможливість підтримувати гігієну рук і тіла – все це може призвести до зараження. Тому важливо розуміти способи передачі інфекції та як уникнути інфекційні захворювання.
Способи передачі інфекції
- Найпростіший спосіб підхопити більшість інфекційних захворювань – контактувати з інфікованою людиною. Тому намагайтесь зберігати дистанцію та використовувати засоби індивідуального захисту при контакті з людиною, яка має симптоми інфекційного захворювання.
- Також можна підхопити інфекцію контактуючи з тваринами та комаха. Тому якщо вас вкусив кліщ, комар, невідома вам комаха або собака – зверніться до лікаря за допомогою. Звісно, якщо це можливо.
- Інфекційні захворювання також можуть передаватися через воду чи їжу. Тому дотримуйтесь правил безпеки продуктів харчування: мийте овочі та фрукти перед вживанням; зробіть запас води та регулярно оновлюйте його; перевіряйте умови зберігання запасів продуктів, особливо консервів та їх термін придатності.
- Багато мікробів можуть затримуватися на предметах побуту, як-то стільниці, ручки дверей або крану. Тому дотримуйтесь чистоти у своєму домі, робіть вологе прибирання.
Профілактика інфекційних захворювань
- Багатьом інфекційним захворюванням можна запобігти за допомогою вакцинації. Тож дотримуйтеся Календаря профілактичних щеплень.
- Дотримання правил гігієни та харчової безпеки. Мийте руки, їжу, доглядайте своє помешкання.
- Якщо ви відноситесь до групи ризику, наприклад, маєте знижені можливості імунітету до боротьби з інфекціями, то порадьтесь зі своїм лікарем щодо вашого стилю життя та додаткових вакцин.
Піклуйтесь про своє здоров’я та бережіть себе!
За матеріалами НСЗУ (https://bit.ly/3y9CFmZ)