Всесвітній день боротьби зі СНІДом детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це можливість дізнатися про факти щодо ВІЛ-інфекції. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ-інфекцією вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та лікувати тих, хто живе з ВІЛ, відверто, з повагою та розумінням.

СНІД, або Синдром набутого імунодефіциту – важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), яке пошкоджує імунну систему людини, і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання. Самою пізньою стадією ВІЛ-інфекції є синдром набутого імунодефіциту (СНІД).

Підступність ВІЛ-інфекції полягає у тому, що після зараження людина може довгий час (8-10 років і більше) не відчувати ознак хвороби, вважати себе здоровою і водночас інфікувати інших.

Вірус імунодефіциту людини може знаходитися у всіх біологічних рідинах (кров, сперма, вагінальний секрет, грудне молоко, слина, сльози, піт), долає трансплацентарний бар’єр. За ступенем ризику зараження найбільшу небезпеку представляє ВІЛ-інфікована кров так як містить найбільш високу концентрацію вірусу, далі йдуть – сперма, вагінальний секрет, спинномозкова рідина.

Вірус передається:

  • через кров при переливанні ВІЛ-інфікованої цільної крові або її компонентів;
  • застосування ВІЛ-інфікованого хірургічного та ін’єкційного інструментарію, голок для введення будь-яких препаратів (спільні шприци та голки при внутрішньовенному введенні наркотичних речовин, нестерильний медичний інструмент);
  • дитині від ВІЛ-інфікованої матері (під час вагітності, пологів чи годування грудним молоком);
  • при статевих стосунках з ВІЛ-інфікованою особою.

Така біологічна рідина, як піт, слина, сеча, слізна рідина, мокрота містять настільки малу концентрацію вірусу, що не представляє небезпеки людині в плані зараження.

Люди не можуть заразитися при звичайних повсякденних контактах, таких як поцілунки і потиск рук, або при спільному користуванні особистими предметами і вживанні продуктів харчування, води. Хвороба не передається побутовим шляхом: через повітря, при спільному проживанні, роботі в одному приміщенні, користуванні посудом.

Завдяки останнім досягненням в розширенні доступу до антиретровірусної терапії (АРТ) життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і більш здоровим. На сьогодні лікування, на жаль, не може привести до одужання, проте воно може повернути до нормального життя, оскільки попереджує розмноження вірусу та розвиток хвороби.

ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування та своєчасне встановлення діагнозу, що дозволяє вчасно  вжити  заходи до зменшення ймовірності передачі ВІЛ близьким людям.

У м. Запоріжжя консультування та кваліфікована медична допомога з питань ВІЛ/СНІДу надається у відділенні профілактики та боротьби зі СНІДом КНП «Запорізька обласна інфекційна клінічна лікарня» ЗОР за адресою:  м.Запоріжжя вул. Добролюбова, 23.

Вся інформація стосовно ВІЛ-інфікованої особи є конфіденційною.

Залишити відповідь

Пошук

+