26 листопада - Міжнародний день боротьби з ожирінням детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

26 листопада – Міжнародний день боротьби з ожирінням

Ожиріння – хронічне рецидивуюче захворювання, що характеризується надмірним нагромадженням жирової тканини в організмі.

26 листопада - Міжнародний день боротьби з ожирінням детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.За оцінками ВООЗ, надмірною вагою в сучасному світі страждають приблизно 1,5 мільярда дорослих людей і приблизно 20 млн. дітей до 8 років мають проблеми із зайвою вагою. В Україні від зайвої ваги страждає близько 15% населення.

Неліковане ожиріння призводить до розвитку серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2 типу, порушень метаболізму, гормональних розладів, підвищує ризик виникнення деяких онкологічних захворювань.

Основною причиною виникнення надмірної ваги та ожиріння є порушення енергетичної рівноваги між споживаними та витраченими калоріями – надмірне вживання висококалорійних продуктів з високим вмістом жирів і вуглеводів та низький рівень фізичної активності, пов’язаний з малорухливим способом життя.

Поширеним проявом надмірної ваги та ожиріння є генетичний фактор (майже 30-40%), але практично 60% усіх випадків пов’язані зі способом життя. Провідний механізм ожиріння – переїдання, тому основою немедикаментозного лікування ожиріння є дієтотерапія, направлена на зниження калорійності добового раціону. На сьогодні важливість повноцінного харчування для підтримки здоров’я людини є встановленим фактом. Правильне харчування і фізична активність – невід’ємні складові здорового способу життя, особливо це стосується дітей.

Необхідно пам’ятати, що дитячий організм росте і йому необхідний матеріал для будови кісток скелета і тканин. Харчування дитини повинно бути збалансованим. У раціоні дитини обов’язково повинні бути присутні продукти багаті білком. Щодня включайте в меню нежирні сорти м’яса, риби і яйця. Слідкуйте за тим, щоб дитина вживала кефір, знежирений сир і молоко. Дієта для дітей з ожирінням передбачає не лише обмеження в певних продуктах, але і дотримання правильного режиму харчування. Потрібно виробити у дитини звичку їсти часто (5-6 разів на день), але невеликими порціями і в певні години, щоб основна частина їжі вживалася в першій половині дня, коли дитина найбільше рухається. Завдяки цьому їжа буде краще перетравлюватися, а не перетворюватися у жирові відкладення. І головне – батькам дітей, що страждають надмірною вагою, ні в якому разі не можна сварити їх за це, або ображати. Це не тільки не допоможе, але ще і віддалить дитину від вас. Дитина повинна знати, що батьки її люблять за те, що вона у них є. Краще допомогти дитині розібратися в причинах утворення зайвої ваги і запропонувати разом впоратися з проблемою. Пам’ятайте! Дитина потребує підтримки, яку можуть дати їй тільки батьки. Відповіді на всі Ваші запитання ви можете отримати у лікаря-педіатра, який у разі необхідності призначить консультацію дитячого лікаря-ендокринолога.

Зайва вага – це проблема, з якою можна і потрібно боротися. Для цього необхідно, в першу чергу бажання самих людей змінити свої звички.

26 листопада - Міжнародний день боротьби з ожирінням детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Залишити відповідь

Пошук

+