Що таке наркоманія: ранні ознаки вживання наркотиків детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Що таке наркоманія: ранні ознаки вживання наркотиків

Проблема наркоманії сьогодні дуже гостра, вживання неповнолітніми, юнаками і дівчатами наркотичних речовин стає небезпечним соціальним явищем. Наркотики руйнують психіку молодих людей, зумовлюють відмову від здорового способу життя, породжують мотиви прийняття хибних рішень. Саме тому, є вкрай важливим зрозуміти, що таке наркотики, щоб краще усвідомлювати шкоду, яка спричинена їх споживанням.

Наркоманія (від грецьких слів narke – заціпеніння, сон, manіа – божевілля, пристрасть, потяг) – група хвороб, що виникає внаслідок систематичного вживання речовин, які включені до затвердженого на офіційному рівні списку наркотиків.

Іншими словами – наркоманія – це важке захворювання, яке розвивається внаслідок хворобливої пристрасті до будь-якої наркотичної речовини та супроводжується фізичною та психічною залежністю від наркотику.

Вживання наркотиків, насамперед, негативно впливає на здоров’я людей, сприяє розвитку соматичних і психічних захворювань і є однією з причин збільшення смертності та інвалідизації населення.

При наркоманії вражаються внутрішні органи, виникають неврологічні і психічні розлади, розвивається соціальна деградація.

Крім того, занепокоєння вчених і лікарів викликане поширенням наркоманії, оскільки значна кількість людей, насамперед молоді, недостатньо усвідомлює згубної пристрасті. Поширення наркотиків серед неповнолітніх викликає особливу тривогу: 60% хлопчиків та 20 % дівчаток у віці 14-17 років хоча б раз пробували наркотичні речовини. Саме тому дуже важливо вміти помічати та розрізняти ранні ознаки вживання наркотиків, коли проблема ще не набула хронічного характеру і значно легше піддається корекції.

Ранніми ознаками вживання наркотиків, незалежно від виду наркотичної речовини, можуть бути такі зміни у поведінці, характері та фізіології підлітків:

 • безпідставне зникнення з дому на досить тривалий час;
 • пропуск занять у навчальному закладі;
 • зниження успішності в навчанні;
 • різкі зміни у поведінці, що не були властивими раніше; поява брехливості, відчуженості;
 • виникнення боргів;
 • зникнення цінних речей та грошей з дому, крадіжки;
 • втрата зацікавленості до навчання, праці, захоплень;
 • поява у підлітка таких хімічних речовин, як оцет, питна сода, перманганат калію, йод, ацетон та інші розчинники;
 • знаходження у підлітків шприців, голок, гумових жгутів, таблеток;
 • поява в лексиконі підлітків нових жаргонних слів;
 • наявність у підлітків слідів ін’єкцій у будь-яких частинах тіла, особливо на передпліччі;
 • розлади сну та апетиту.

Наявність у підлітків однієї або декількох з вищевказаних ознак не дає підстав для ствердження того, що підліток вживає наркотики, однак це повинно спонукати батьків, вчителів та близьких підлітка звернутися за консультацією до фахівців.

Нагадуємо в  м. Запоріжжя консультування та кваліфіковану медичну допомогу ви можете отримати в КНП «Обласний наркологічний диспансер» ЗОР за адресою:  м. Запоріжжя, вул. Сєдова, 31.

Якщо вам необхідна психологічна підтримка кваліфікованих фахівців звертайтеся у відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР за адресою: м. Запоріжжя, вул. Новгородська, 28А. Відділення розташовано на І поверсі головного корпусу лікарні, має окремий вхід.

Контакти відділення:

Залишити відповідь

Пошук

+