COVID-19 та грип. Як відрізнити? детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

COVID-19 та грип. Як відрізнити?

Епідемія грипу – звичне сезонне явище, проте у 2020 році воно протікає на тлі пандемії COVID-19.

Ці дві хвороби часто складно розрізнити лише за симптомами – гарячка, кашель, втома характерні і для грипу, і для COVID-19. Тому для встановлення точного діагнозу потрібне тестування.

За обох випадків розвивається респіраторне захворювання, що може мати як легкий перебіг, так і важку форму й навіть призвести до смерті. Спосіб передачі теж ідентичний – краплинним шляхом.

Проте COVID-19 поширюється швидше, ніж грип, і в деяких людей спричиняє більш серйозні ускладнення. Також може знадобитися більше часу, перш ніж у людей з’являться симптоми, і люди довше можуть бути переносниками вірусу.

Наслідки одночасного зараження грипом і COVID-19 поки ще не вивчені досконально, але очевидно, що в цьому році профілактика грипу важлива, як ніколи раніше. Найефективнішим способом захисту від грипу є вакцинація. А оскільки ми ще очікуємо на можливість вакцинування від COVID-19, найкращий спосіб запобігти інфікуванню – це уникати впливу вірусу.

Дотримання простих рекомендацій може уберегти вас і ваших близьких:

  • гігієна рук: ретельно та часто мийте руки близько 40 секунд, за відсутності такої можливості – користуйтеся антисептиками з вмістом не менше 60 % спирту;
  • не торкайтеся обличчя, особливо очей, рота, носа;
  • фізична дистанція — 1,5 метра від інших;
  • одягайте маску в громадських місцях, слідкуйте, щоби маска закривала й ніс, і рот;
  • дотримання етикету кашлю: кашляйте та чхайте в згин ліктя чи одноразову хустинку;
  • слідкуйте за своїм здоров’ям, і якщо з’являються симптоми захворювання, невідкладно звертайтеся до лікаря.

За матеріалами Центру громадського здоров’я МОЗ УкраїниCOVID-19 та грип. Як відрізнити? детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Залишити відповідь

Пошук

+