11 грудня – Всесвітній день хворих на бронхіальну астму детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

11 грудня – Всесвітній день хворих на бронхіальну астму

Щороку 11 грудня світова спільнота, відзначає Всесвітній день хворих на бронхіальну астму. Основним завданням дня є привернення уваги громадськості до вирішення проблем, пов’язаних з профілактикою та протидією астмі.

Бронхіальна астма – одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі. За статистичними даними, більше 5% дорослого населення і 10% дитячого страждають цим захворюванням. У віковому аспекті найбільша поширеність на бронхіальну астму реєструється в шкільному віці.

Бронхіальна астма – це хронічне запальне захворювання, зумовлене порушенням нервової регуляції функцій бронхів, яке виявляється в приступах ядухи. Розрізняють дві групи факторів, що сприяють виникненню бронхіальної астми:

  • внутрішні, до яких належать індивідуальні особливості організму (недоношеність, спадкова схильність);
  • зовнішні фактори, серед яких найбільш значимими є алергени (домашній пил, алергени тварин, пліснява, пилок рослин, грибів, харчові добавки, емульгатори, барвники та інші хімічні речовини), інфекції, куріння, забруднення повітря усередині і зовні приміщень.

Провокують захворювання і холодне повітря, і сильні емоційні збудження (гнів, страх), і значні фізичні навантаження.

Приступ ядухи виникає раптово, частіше вночі або зранку, триває від декількох хвилин до кількох годин. Дихання утруднене, головним чином видих. Він здійснюється зі свистом, який чути на відстані. Хворий набуває вимушеного положення (сидить, обпершись руками на ліжко). Кінець приступу характеризується виділенням мокротиння.

Для профілактики астми необхідно уникати вогкості, холоду,  небезпечних алергенів та шкідливих факторів. Велике значення в профілактиці має:

  • санація носоглотки та своєчасне лікування бронхітів;
  • важливо дотримуватися правил особистої гігієни;
  • необхідно стежити за чистотою домашніх тварин, бажано взагалі їх не заводити;
  • допоможе правильне і здорове харчування якісними продуктами з мінімальною кількістю харчових добавок;
  • необхідно менше користуватися аероалергенами: дезодоранти, освіжувачі повітря, парфумерія, особливо у вигляді спреїв;
  • кинути курити, у тому числі виключити пасивне куріння.

Своєчасне лікування респіраторних інфекцій, здоровий спосіб життя, зміцнення імунітету, загартовування, регулярні фізичні вправи, санаторно-курортне профілактичне лікування в місцях з морським кліматом або на високогір’ї, спелеотерапія – все це захищає від захворювання.

Хворі на бронхіальну астму повинні знаходитись під диспансерним наглядом, періодично проходити обстеження та оздоровлення. При  контролі захворювання люди, які страждають на астму, можуть вести повноцінне життя.

Залишити відповідь

Пошук

+