Лишай у дітей: симптоми та лікування детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Лишай у дітей: симптоми та лікування

Лишай поширена інфекція серед дітей, які люблять тварин.

У нас з тваринами є загальні захворювання, наприклад – дерматофітія, вона ж лишай (іноді – стригучий лишай), вона ж мікроспорія або трихофітія (в залежності від виду грибка знайденого при обстеженні). Зараження дитини цими збудниками відбувається найчастіше при спілкуванні з вуличними тваринами.

Що це?

Лишай є поширеною інфекцією, яка викликається декількома видами грибків. Це захворювання дуже заразне, і може вражати шкіру голови,  тіла, стопи, а також вражати нігті. Лишай атакує як людей, так і тварин.

Які симптоми?

Прояви хвороби залежать від її локалізації, один і той же грибок впливає на різні ділянки по-різному.

  • На тілі: хвороба починається у вигляді кільцеподібного плоского висипу. Поступово кільце стає більше і піднімається над рівнем здорової шкіри, а внутрішня частина кільця очищається. Лишай на шкірі або в паху зазвичай з’являється через 4-10 днів після контакту з інфікованою людиною, домашнім тваринам або зараженої поверхнею.
  • На шкірі голови: лишай починається як маленький прищик, який поступово стає більше і перетворюється в пляму сухої шкіри, позбавлене волосся (“стриже” волосся, залишаючи від них тільки пеньки по 4 мм). Іноді поверх уражених плям з’являються жовтуваті кірки; ця форма стригучого лишаю найчастіше зустрічається у дітей. Лишай волосистої частини голови з’являється зазвичай через 10-14 днів після контакту із зараженою людиною, домашніми тваринами або поверхнею.
  • На нігтях: якщо нігтьове ложе заразиться, ніготь може стати товстим, ламким і знебарвленим.
  • На стопах: лишай викликає сухість, тріщини шкіри, найчастіше між пальцями ніг. Може турбувати виражений свербіж. На стопі лишай часто не має звичайного кільцеподібного виду.

Як лікар підтверджує діагноз?

Діагноз буває досить очевидний для лікаря по виду висипки і анамнезу. Стандартом діагностики вважається зішкріб з ураженої шкіри з подальшою мікроскопією і посівом.

Як це лікують?

Якщо ви вважаєте, що у вашої дитини лишай, покажіть його педіатру або дерматологу.

Лишай можна ефективно лікувати за допомогою більшості протигрибкових препаратів. Зазвичай лікар призначить препарат в формі кремів, але інфекції нігтьового ложа і інфекції шкіри голови найчастіше вимагають перорального лікування. Ранній початок лікування має важливе значення, і тільки лікар зможе порадити, яке лікування необхідно. Тривалість терапії може становити від 2 до 12 тижнів, рідко довше.

Як запобігти зараження інших людей / тварин від захворілих?

Лишай поширюється при контакті з зараженими людьми шкіра-до-шкіри, з хворими тваринами, рідше з забрудненими об’єктами і поверхнями. Діти, найчастіше, заражаються при контакті з вуличними тваринами, рідше від інших заразних людей через дитячі майданчики, спортивні зали, забруднений одяг, килимки для ванної, рушники, вологі підлоги і загальні душові.

Ваша дитина перестане бути заразною через день-два від початку лікування.  А повернутися в дитячий садок або школу дитина зможе тільки пройшовши весь курс лікування та  отримавши два негативних результати обстеження.

Поки дитина не отримає два дні лікування, обмежте його контакти з іншими людьми і тваринами. А ще ретельно мийте руки, не обмінюйтеся одягом, рушниками, іграшками та іншими речами.

По можливості, попередьте людей, що були в контакті з вашою дитиною, про ризик хвороби – нехай будуть напоготові, спостерігають 2 тижні за собою, своїми дітьми і вихованцями  і при перших симптомах звернуться до фахівця.

Залишити відповідь

Пошук

+