Домедична допомога: що потрібно знати детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Домедична допомога: що потрібно знати

Вміння  надавати домедичну допомогу постраждалим рятують життя багатьом людям. І особливо актуальні ці знання зараз, у воєнний період. Для цього треба вміти рятувати один одного. Дії домедичної допомоги прості та елементарні, їх здатні виконати кожний пересічний громадянин та навіть діти. Що робити мешканцям, щоб врятувати постраждалу людину до приїзду медиків.

Власна безпека – пріоритет. Перше правило, якого треба дотримуватись – надавати допомогу лише в умовах безпеки. Для цього потрібно оглянути місце події та переконатися, що вам нічого не загрожує.

Перші дії під час домедичної допомоги:

  • Оцініть стан людини. Перевірте, чи вона у свідомості, чи дихає. Запитайте людину, чи вона вас чує, як її звати, чи потрібна допомога, де боляче. Якщо вона у свідомості, то відповість.
  • Якщо людина не у свідомості, визначте, чи є дихання. Нормальне дихання – це не менше 2−3 видихів за 10 секунд. Видих – це підйом та опускання живота.
  • Викличте медиків, зателефонуйте на 103. Якщо необхідно, до інших екстрених служб (поліція, ДСНС).

І поки медична допомога прямує до вас, важливо у перші хвилини надати постраждалій людині домедичну допомогу. Адже, якщо травма важка, це збільшить шанси врятувати їй життя.

І ще одне важливе правило – надаючи домедичну домогу, в першу чергу убезпечте себе – використовуйте в процесі рукавички.

Послідовність дій домедичної допомоги. Під час надання домедичної допомоги, варто запам’ятати саме таку послідовність дій: КО-ЛЕ–СО. Що означає КРОВ, ЛЕГЕНІ, СЕРЦЕ. Тобто спочатку треба оглянути, чи є кровотеча, зупинити її, якщо так. Далі необхідно відновити дихання – забезпечити прохідність дихальних шляхів. А вже потім, якщо ознаки життя все ще відсутні, розпочинати серцеву реанімацію.

Пошук

+
Перейти до вмісту