Домедична допомога: як зробити серцеву реанімацію детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Домедична допомога: як зробити серцеву реанімацію

Коли ви зупинили кровотечу, звільнили дихальний шлях, треба заміряти пульс людини, це робиться на шиї. Так ви дізнаєтесь, чи була кровотеча критичною. Якщо критична, то пульс не буде у межах норми. У здорової людини норма – це 60-120 ударів за хвинину. Більші або менші цифри говорять про критичну кровотечу.

Якщо пульс в межах норми, то джут можна зняти і замінити його на еластичний бінт, тканину. Використовуючи під час перевязки елемент (камінчик, ґудзик тощо), що буде тиснути на рану.

Якщо дихання все ще немає, варто спробувати провести серцеву реанімацію.

Покладіть постраждалу людину на спину, закиньте її голову назад, ноги трішки підніміть, поклавши щось під них. Груди постраждалого мають бути звільнені від поясу, ремінців, сорочки тощо.

Нахиляйтеся вертикально над людиною і натискайте прямими руками посеред центру грудної клітини двома руками (можна скріпити їх у замок). Глибина натискання 4-5 см.

Частота натискань: треба вимовляти слова «одна тисяча, дві тисячі, три тисячі…» І так до 30 тисяч.

Далі треба зробити штучне дихання, вдохи у рот. Щоб убезпечити себе, треба використовувати спеціальний клапан, якщо його нема, на крайній випадок, бінт, тканину. Якщо це ваша близька людина, родич, можна без неї.

Коли виконують штучне дихання, голову потерпілому відхиляють максимально назад і пальцями затискають ніс або губи. Після вдоху грудна клітина має піднятися.

Потім треба знову провести масаж серця з 30 натискань.

Так, штучне дихання і масаж треба комбінувати до відновлення дихання, пульсу і приїзду медиків.

Пошук

+
Перейти до вмісту