Домедична допомога: як відновити дихання детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Домедична допомога: як відновити дихання

Наступний етап – це увага на легені. Людина має дихати до прибуття медиків. Найчастіша причина загибелі в таких випадках, це те, що людина непритомна і, лежачі на спині, в неї відбувається западання язика. Недихаючою людина може залишатися приблизно три хвилини. І треба швидко звільнити її дихальний шлях. Найпростіший спосіб – це переведення людини у стабільне положення на боку.

Треба взяти руку людини і завести до щоки з протилежної сторони, тобто долоня має лежати на щоці. Ногу, з тієї ж сторони, що і рука, зігнути у коліні. Друга рука має бути відведена вверх чи бік. Акуратно треба перевернути людину, тримаючи її за лікоть і коліно, на бік. Коліно має упиратися у землю.

Якщо і після цього людина не почала дихати, можна перевірити, чи є у постраждалого в роті сторонні предмети. Їх треба прибрати для відновлення прохідності дихальних шляхів. Робити це треба, коли людина лежить на боку. Вказівним пальцем між щокою і зубами зробіть коло і витягуйте те, що може заважати дихати.

Коли не можна перевертати людину. Єдине, коли не можна перевертати людину на бік, якщо ви підозрюєте травму хребта. Тоді нехай людина лежить на спині. Ви натискайте на чоло і висувайте її щелепу. В такому випадку язик не може западати і людина має почати дихати.

Пошук

+
Перейти до вмісту