День пам’яті померлих від СНІДу детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

День пам’яті померлих від СНІДу

Третя неділя травня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я проводиться День пам’яті померлих від СНІДу.

За поточний період 2020 року в Україні офіційно зареєстровано 5 256 випадків ВІЛ-інфекції, 1 501 випадок СНІДу та 733 смерті зумовлені СНІДом, серед громадян України. 

Чим раніше людина з ВІЛ починає антиретровірусну терапію, тим краще для її здоров’я та безпеки її близьких. Лікування ВІЛ перешкоджає розмноженню вірусу в організмі, сприяє відновленню імунної системи та захищає організм від хвороб, які небезпечні для людей з ослабленим  імунітетом. Для того, щоб лікування було ефективним, людина має приймати препарати кожен день і саме так, як призначив лікар. Завдяки останнім досягненням в розширені доступу до антиретровірусної терапії життя ВІЛ – позитивних людей стало більш тривалим і більш здоровим. Головною зброєю у поширення вірусу є попередження нових випадків інфікування. Для цього необхідно:

  • уникати випадкових статевих контактів, а також статевих контактів з гомосексуалістами, наркоманами і особами, що ведуть безладне життя;
  • застосовувати заходи контрацепції (презерватив);
  • інвазивні маніпуляції (пірсинг, татуювання, проколювання вух) проводити тільки в спеціалізованих установах.

У м. Запоріжжя кваліфікована медична допомога з питань ВІЛ/СНІДу надається у відділення профілактики та боротьби зі СНІДом КНП «Запорізька обласна інфекційна клінічна лікарня» ЗОР за адресою: м. Запоріжжя, вул. Добролюбова, 23.

Залишити відповідь

Пошук

+