15 травня - День меланоми детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

15 травня – День меланоми

В рамках проекту «Евромеланоми» по всій Україні щовесни проходить  День меланоми. Основне завдання кампанії є поширення серед населення інформації щодо профілактики онкозахворюваності шкіри та запобігання розвитку меланоми – однією з найбільш злоякісних пухлин. В Україні на рак шкіри та меланоми припадає майже 20% від усієї кількості онкозахворювань.

Родимка – доброякісне новоутворення, яке під впливом деяких факторів має властивість перероджуватися, тобто набувати властивостей злоякісної пухлини – меланоми.

Меланома – одна з найбільш злоякісних пухлин, відрізняється швидкими темпами росту и метастазуванням злоякісних клітин по всьому організму. Фактори, що збільшують ризик розвитку меланоми: світла шкіра, що легко обгорає, робота з шкідливими речовинам, спадковість, багато родимок на тілі, гормональні зміни в організмі.

Одна з головних причин переродження родимок, і як наслідок, розвитку меланоми – вплив ультрафіолету. Довге перебування на сонці та сонячні опіки підвищують ризик виникнення меланоми. Якщо ви або хтось з ваших близьких знаходиться в одній з груп ризику, необхідно бути особливо пильним та проходити обстеження родимок регулярно – раз на півроку.

Меланома виліковна, якщо діагноз встановлено на ранній стадії. Якщо Ви маєте підозріле новоутворення, негайно звертайтеся до сімейного лікаря!

Рання діагностика меланоми та раку шкіри допомагає врятувати життя.

Залишити відповідь

Пошук

+