29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом

У цей день проводяться  заходи спрямовані на привернення уваги населення до основних чинників ризику серцево-судинних захворювань і до напрямків профілактики розвитку інсульту.

Інсульт посідає третє місце в списку хвороб, від яких помирають люди у всьому світі. Щорічно понад 100 тисяч громадян України стають жертвами інсульту.

Інсульт – це раптове порушення кровопостачання ділянки головного чи спинного мозку людини в наслідок або блокування судини, коли певна ділянка не отримуватиме кисню (ішемічний інсульт), або в наслідок  розриву судини (геморагічний інсульт). Підступність інсульту – у його раптовості та несподіваності.

Якщо раніше діагноз «інсульт» асоціювався зі старістю й загрожував в основному людям похилого віку, то в наші дні «судинна катастрофа» нерідко вражає й молоді організми. В останні роки  дослідження фіксують зростання випадків ішемічного інсульту і в молодих людей – від 2,5% до 13% усіх діагнозів порушення мозкового кровообігу.

Чому інсульт «помолодшав». Чималу роль у  молодому віці відіграють вроджені патології: спадкове підвищення згортання крові, схильність до тромбоутворення, неправильний розвиток сполучної тканини, судинні порушення.

Є низка захворювань, що провокують розвиток інсульту. На них хворіють, на жаль, і в молодому віці: атеросклероз, артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, вади серця, миготлива аритмія. Наявність будь-якого із цих захворювань ще не означає обов’язкового виникнення інсульту, але за певних умов хвороба може перерости в мозкові порушення.

Симптоми інсульту:

  • раптова поява слабкості в м’язах або оніміння однієї половини тіла (обличчя, рука, нога); 
  • раптове порушення мовлення; 
  • раптове порушення зору, двоїння предметів; 
  • раптова втрата рівноваги, через що хворий не може йти (найчастіше в поєднанні з нудотою та/або втратою свідомості);
  • раптовий сильний головний біль без явної на те причини.

Інсульт відноситься до невідкладних станів, тому в жодному разі не можна зволікати, а необхідно відразу ж викликати «Швидку допомогу». Час, упродовж якого хворий звертається за медичною допомогою, відіграє ключову роль у наданні ефективної допомоги при інсульті – «період вікна» до початку терапії має бути не більше 4 годин. 

До приїзду швидкої не варто відразу ж починати знижувати артеріальний тиск у пацієнта. Підвищений тиск в перші години інсульту – це необхідна норма, зумовлена адаптацією головного мозку. Ні в якому разі не варто поїти або годувати хворого. Це може тільки погіршити його стан.

Піклуючись про своє здоров’я, інсульту можна уникнути. Дотримуйтеся здорового способу життя, уникайте стресів та негативних емоцій, виконуйте рекомендації лікарів. Пам’ятайте, здоров’я – це найцінніший дар у житті, свідомо обирайте свій спосіб життя.

Залишити відповідь

Пошук

+