Що робити, якщо підліток вживає наркотики? детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Що робити, якщо підліток вживає наркотики?

Українські підлітки стали менше курити, проте  доступ до наркотичних речовин,  вживання алкоголю та залежність від соціальних мереж зростають.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у своєму звіті про результати останнього опитування відзначає що 50% українських підлітків мають досвід куріння, 86% вживали алкоголь та 18% пробували наркотики.

Наркоманія – важке захворювання, яке розвивається внаслідок хворобливої пристрасті до будь-якої наркотичної речовини та супроводжується фізичною та психічною залежністю від наркотику. Часто до вживання наркотиків підлітків спонукає бажання спробувати, зазвичай, після  вмовляння когось зі знайомих.

Важливо якнайшвидше помітити, що ваша дитина вживає наркотики, адже це впливає й на зміну поведінкових ознак підлітка:

  • раптові та регулярні зміни настрою (від радості й жвавості, доЩо робити, якщо підліток вживає наркотики? детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим. замкненості й похмурості);
  • брехливість, таємничість;
  • незвична дратівливість і агресивність;
  • втрата інтересу до своїх захоплень, школи тощо;
  • часті пропуски занять у школі;
  • погіршення пам’яті та уваги;
  • схильність до скоєння правопорушень.

Як допомогти вашій дитині?

1.Не сперечайтесь з дитиною, якщо вона прийшла в стані наркотичного сп’яніння. Дочекайтеся, коли вона протверезіє та заспокоїться й тоді поговоріть з нею.

2.Спробуйте зрозуміти істинні причини, які підштовхнули вашу дитину до вживання наркотиків і дійте в напрямку усунення цих причин.

3. Дайте дитині зрозуміти, що, хоч вам і не подобається те, що вона робить, ви все одно любите її та надайте їй всю необхідну для її здоров’я та безпеки підтримку.

4. Проводьте більше часу зі своєю дитиною не тільки перед телевізором, а й у тих місцях, де вона любить бувати. Спробуйте зрозуміти, чим її приваблює це місце, адже тоді ви зможете запропонувати їй і інші способи проведення часу.

5. Підтримуйте контакти з тими батьками, які також дійсно хочуть допомогти своїм дітям, що вживають наркотики.

6. Спробуйте встановити, який саме наркотик вживає ваша дитина.

7. Ознайомтеся з службами, які надають допомогу й лікування споживачам наркотиків, не соромтесь звертатись до них у разі необхідності.

В  м.Запоріжжя кваліфіковану медичну допомогу ви можете отримати в КНП «Обласний наркологічний диспансер» ЗОР за адресою:  м.Запоріжжя, вул.Сєдова, 31.

Якщо вам необхідна психологічна підтримка кваліфікованих фахівців звертайтеся у відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР за адресою: вул. Новгородська 28А. Відділення розташовано на І поверсі головного корпусу лікарні, має окремий вхід.

Контакти відділення:

Пам’ятайте, наркотична залежність виліковна! Чим раніше проблему буде виявлено й розглянуто, тим більше шансів надати дієву допомогу вашій дитині!                 

Залишити відповідь

Пошук

+