18-24 листопада - Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

18-24 листопада – Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики

Кожного року у листопаді Всесвітня організація охорони здоров’я проводить Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків, заходи спрямовані на підвищення обізнаності про проблему стійкості до антибіотиків та пропаганду їх правильного використання.

Стійкість до антибіотиків є однією з найсерйозніших загроз глобальній охороні здоров’я. Вона зростає до небезпечно високих рівнів у всіх частинах світу, негативно впливаючи на здатність лікувати інфекційні хвороби і зводячи нанівець багато досягнень охорони здоров’я та медицини.

Антибіотики вважають найвидатнішим відкриттям у медицині ХХ сторіччя й універсальною зброєю проти більшості патогенів.

Антибіотики – це ліки, які використовуються для лікування бактеріальних інфекційних захворювань. Проте, нераціональне і неправильне використання їх в практиці охорони здоров’я сприяє виникненню і поширенню резистентності (стійкість до антибіотиків), коли мікроорганізми (бактерії) стають нечутливими до дії лікарських засобів, які використовуються для лікування спричинених ними інфекцій. Первинними причинами цього явища є фактори навколишнього середовища, які сприяють генетичній мутації бактеріальної клітини, а також нераціональне застосування антибіотиків у ветеринарії, в закладах охорони здоров’я, самолікування та останнім часом – брак інвестицій у розробку нових ліків.

Антибіотикорезистентність призводить до зниження ефективності ліків у доступних варіантах лікування, а отже, і до збільшення смертності.

Для запобігання поширенню стійкості до антибіотиків:

  • не займайтесь самолікуванням, приймайте антибіотики лише за призначенням лікаря;
  • не переривайте лікування, проходьте повний курс антибіотиків, навіть якщо вам стало краще;
  • не використовуйте антибіотики, які залишилися після курсу прийому, не діліться антибіотиками з іншими та не призначайте їм лікування;
  • попереджуйте інфекції – регулярно мийте руки, уникайте скупчення людей, контакту із хворими та вчасно робіть щеплення.

При перших симптомах нездужання звертайтеся за кваліфікованою медичною допомогою до фахівців. 

Залишити відповідь

Пошук

+