17 листопада - Міжнародний день недоношених дітей детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

17 листопада – Міжнародний день недоношених дітей

17 листопада в світі відзначається Міжнародний день недоношених дітей, який заснований в 2009 році за ініціативою Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми.

Щорічно на планеті близько 15 мільйонів дітей народжуються недоношеними. Більше одного мільйона з цих дітей вмирають невдовзі після народження, а багато хто страждає від різних видів фізичної та неврологічної інвалідності або відчувають проблеми в навчанні.

За статистикою, передчасні пологи є причиною майже половини всіх випадків смерті новонароджених дітей в світі. Всі новонароджені діти вразливі, але передчасно народжені – особливо, а проблема передчасних пологів залишається однією з важливих проблем.

Прогноз життя недоношених дітей безпосередньо залежить від терміну гестації і маси тіла при народженні. Значна частина перинатальної і малюкової смертності припадає саме на недоношених дітей. Із 4 мільйонів неонатальних смертей впродовж року у світі більше, ніж п’яту частину становлять недоношені (ВООЗ). Найуразливішою є категорія недоношених новонароджених з масою тіла від 500 до 1500 г, які внаслідок морфофункціональної незрілості та труднощів адаптації до позаутробного життя потребують особливої опіки, спрямованої на збереження їх здоров’я та якості життя.

Медичні питання виходжування недоношених дітей успішно вирішуються в КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР. У лікарні функціонують відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених дітей і відділення патології новонароджених дітей. В складі відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених дітей функціонує виїзна неонатологічна бригада невідкладної допомоги та інтенсивної терапії.

Щороку у лікарні цілодобово надається інтенсивна спеціалізована медична допомога понад 240 новонародженим дітям м. Запоріжжя, з яких близько 44% – недоношені. Лікувальний процес забезпечений сучасною апаратурою та обладнанням: кувезами для виходжування глибоконедоношених дітей, ліжечками з підігрівом, лампами для проведення фототерапії тощо. 

Звертаємо вашу увагу на необхідність раннього (до 12 тижнів) взяття на диспансерний облік вагітних в жіночих консультаціях для своєчасного виявлення майбутніх мам з загрозою передчасних пологів та народження недоношених дітей.

Залишити відповідь

Пошук

+