Міжнародний день відмови від паління детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Міжнародний день відмови від паління

Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day) відзначають щорічно у третій четвер листопада в більшості країн світу.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 90% смертей від раку легенів, 75% – від хронічного бронхіту і 25% – від ішемічної хвороби серця обумовлені палінням. В Україні курять 31% громадян, з яких – 45% чоловіків і 9% жінок; серед молоді – 45% юнаків і 35% дівчат. Кожен четвертий підліток викурює свою першу цигарку у віці 10 років.

Згідно з невтішною статистикою в нашій країні куріння серед підлітків досягло вселенського розмаху. Проблема куріння серед підлітків поширюється зі швидкістю епідемії, не зустрічаючи перепон з боку держави і суспільства. Куріння, на думку підлітків, це шкідлива звичка, яка не несе сильної загрози.

Молодь знаходить масу причин, щоб почати палити:

  • наслідування старшим товаришам, своїм «авторитетам», батькам;
  • тиск з боку однолітків;
  • відчуття новизни, інтересу;
  • бажання «виділитися» і здаватися дорослішими;
  • вплив фільмів та реклами;
  • доступність.

Підліткам, що живуть сьогоднішнім днем,  в силу своєї незрілості важко оцінити, чим небезпечне куріння. Та якщо ви бачите, що дитина з цікавістю дивиться на курців, не провокуйте  погрозами: “Якщо тільки відчую запах диму, бережися у мене”. Чим сильніші погрози, тим більше виражене почуття непокори і протесту. Тому зі словами батькам потрібно бути обережнішими, проявіть терпіння та повагу, збережіть довірливі стосунки з дитиною.

Краще за все, коли батьки – приклад для наслідування, а значить, потрібно самим не курити. При цьому з нетерпимістю ставитися до сигаретного диму, що отруює повітря і тим, хто курить у громадських місцях. Дитина зазвичай копіює поведінку дорослих  і якщо в сім’ї курців немає, це збільшує шанси на те, що дитина не потягнеться за цигаркою.

Найчастіше першу сигарету дитина викурює за компанію з однолітками, тому потрібно стежити, з ким спілкується  і які в нього друзі. Потрібно намагатися зробити так, аби у дитини просто не було часу на байдикування: записати її в гуртки та секції, розписавши весь день по хвилинах. Тоді будуть зовсім інші інтереси (спорт, танці, малювання), і саме в цьому середовищі дитина шукатиме однодумців. Якщо дитина зайнята улюбленою справою, їй і на думку не спаде починати курити.

Розкажіть, що паління – це не тільки звичайні сигарети, але й електронні цигарки та кальян. Поясніть, що маркетологи заради успішних продажів використовують дуже гарну рекламу і підприємці просто заробляють величезні гроші на реалізації сигарет та іншої шкідливої продукції.

Навчіть дитину говорити тверде “ні”, коли їй пропонують щось сумнівне, зокрема, сигарети або алкоголь. Дитина повинна вміти відстоювати свої принципи і не піддаватися на вмовляння або вимоги інших. Щоб вистояти в нинішньому складному житті, потрібно мати власну точку зору. Допоможіть дитині зробити усвідомлений і розумний вибір на користь здоров’я.

Будьте уважні та доброзичливі до своїх дітей, а за потреби не соромтеся звертатися за кваліфікованою медичною допомогою, яка надається в  КНП «Обласний наркологічний диспансер» Запорізької обласної ради, за адресою: м. Запоріжжя, вул. Сєдова, 31.

Залишити відповідь

Пошук

+