14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. В Україні поширеність діабету за останні 10 років збільшилася наполовину. Майже 3% первинної інвалідності дорослого населення в нашій країні є наслідком захворювання на діабет. Щорічно реєструється 100 тисяч нових випадків захворювання.

Діабет – це хронічна хвороба, що розвивається в тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну або коли організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін. Інсулін – це гормон, який регулює рівень вмісту цукру в крові. Загальним результатом неконтрольованого діабету є гіперглікемія або підвищений рівень вмісту цукру в крові, що з часом призводить до серйозного пошкодження багатьох систем організму.

Розрізняють декілька типів діабету:

  • І тип. Організм не виробляє достатньо інсуліну, тож не може переробити цукор, який потрапляє до нього разом із їжею. Для попередження ускладнень хворий приймає інсулін, тож цей тип також називають інсулінозалежним.
  • II тип. Організм неефективно використовує інсулін. Цей тип здебільшого пов’язують із надмірною вагою і браком фізичних навантажень, але є й фактор генетичної схильності. Хворі на діабет II типу не потребують доз інсуліну, однак приймають ліки, що контролюють рівень глюкози в крові.
  • Гестаційний або діабет вагітних. Характеризується зміною рівня глюкози в крові вагітної жінки. Зазвичай цей симптом зникає протягом певного часу після пологів, однак його вважають ознакою схильності жінки до цукрового діабету, частіше II типу.

Симптоми діабету: стійке підвищення рівня цукру в крові, часте сечовипускання, підвищена спрага, швидке схуднення, постійне почуття голоду, підвищена втомлюваність, розлад уваги, нудота, блювота, біль у шлунку, відчуття поколювання або знижена чутливість шкіри рук або ніг, зниження гостроти зору, часті інфекційні захворювання, повільне загоєння ран.

До важких ускладнень цукрового діабету відносяться інфаркт міокарду, інсульт, діабетична ретинопатія з подальшою сліпотою, нефропатія з нирковою недостатністю, порушення кровотоку нижніх кінцівок.

Переважне значення в боротьбі з цукровим діабетом має первинна профілактика, яка повинна бути спрямована, в першу чергу, на здоровий спосіб життя, а саме:

  • раціональне та здорове харчування, зменшення кількості цукру та насищених жирів;
  • підвищення рухової активності;
  • відмова від шкідливих звичок;
  • дотримання режиму праці та відпочинку;
  • зниження надлишкової маси тіла;
  • контроль артеріального тиску.

Пам’ятайте! Ця хвороба супроводжує людину протягом усього життя, але виконуючи в повному обсязі призначення і рекомендації лікаря ендокринолога ви зможете уникнути ускладнень діабету і жити повноцінним життям: навчатися, займатися улюбленими справами, народжувати дітей та інше.

Залишити відповідь

Пошук

+