Засоби побутової хімії: чим замінити аби не шкодити здоров’ю детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Засоби побутової хімії: чим замінити аби не шкодити здоров’ю

Нещодавні дослідження виявили: регулярне використання засобів побутової хімії негативно впливає на здоров’я легень, яке можна порівняти зі щоденним викурюванням пачки цигарок. Хімічні речовини подразнюють тендітні слизові оболонки, що вистилають легені. Це призводить до пошкодження та деформації дихальних шляхів.

Засоби побутової хімії: чим замінити аби не шкодити здоров’ю детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Ми вирішили розібратися в цьому питанні та з’ясувати, чим небезпечні засоби для чищення, з якими кожен з нас стикається щодня. І головне – чим їх замінити.

1. Мийні засоби для посуду

Засоби побутової хімії: чим замінити аби не шкодити здоров’ю детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Згідно з дослідженнями, доросла людина з’їдає приблизно 1 мг мийного засобу для посуду щодня. Експерименти підтвердили, що вживання таких засобів викликає незворотні зміни в роботі шлунково-кишкового тракту. При цьому виводяться з організму такі речовини повільно.

  • Замінити їх можна на безпечний аналог – харчову соду. Для приготування содового засобу для миття посуду досить розчинити 1 ст. л. порошку на 1 л води та закип’ятити цей розчин.

2. Засоби для миття вікон

Засоби побутової хімії: чим замінити аби не шкодити здоров’ю детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.У більшості засобів для чищення скла наявний аміак. Його додають туди через дезінфікувальні властивості, а також тому, що він забезпечує відсутність розводів на поверхні. Сам аміак є сильним подразником для шкіри, очей, горла та легень, пошкоджуючи слизову оболонку й дихальні шляхи. Ще один компонент побутової хімії для вікон – фталат. Він відповідає за запах рідини. При цьому негативно впливає на репродуктивну функцію чоловіків.

  • Прекрасно, а головне – безпечно впораються з брудним склом звичайний спирт або столовий оцет.

3. Засоби для прочищення труб

Засоби побутової хімії: чим замінити аби не шкодити здоров’ю детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.В побутовому арсеналі широкий вибір речовин для усунення засмічень на базі гідроксиду натрію. Такі засоби зручні: вони дозволяють очистити порожнину труб, не розбираючи їх. Однак ця лужна речовина вкрай небезпечна, бо отруйні випари можуть викликати подразнення слизової оболонки легень. Крім того, при контакті зі шкірою речовина викликає сильний хімічний опік.

  • Щоб уникнути травми рекомендується при використанні засобів з цим компонентом одягати цупкі гумові рукавички.

4. Пральні порошки

Згідно з дослідженнями, масштабні рекламні кампанії пральних порошків призвели до надмірного використання цих засобів – показники зросли на 40% в порівнянні з 1985 роком. Це стає причиною передчасного зношення тканин і негативно позначається на здоров’ї людей. Звичайним явищем при частому пранні є алергічні реакції шкіри та слизової оболонки дихальних шляхів. Нещодавно генеральний директор компанії Levi’s Чіп Берг поділився, що взагалі жодного разу за 10 років не прав свої джинси. Очистити забруднення та плями йому допомагає сухий порошок.

  • Постільну білизну фахівці радять прати раз на два тижні. Джемпери та сорочки можна носити кілька днів поспіль. Періодичність прання костюмів залежить від тканини: 3-4 використання – для одягу з вовни та 4-5 – для синтетичних матеріалів.

Засоби побутової хімії: чим замінити аби не шкодити здоров’ю детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.5. Освіжувачі повітря

За даними американських медиків, освіжувачі повітря негативно впливають на здоров’я людини. Опитування визначили, що особливо небезпечне їх використання для астматиків. Втім, навіть у повністю здорових людей освіжувачі викликають мігрень, утруднене дихання, подразнення слизових оболонок, дерматит. Гостро проблеми проявляються у дітей у вигляді частих болій у вухах і неврологічних відхиленнях.

  • Щоб досягти в приміщенні приємного запаху, досить прикрасити кімнату апельсинами, в які потрібно увіткнути суцвіття гвоздики. Автоматичні освіжувачі повітря можна використовувати лише у великих приміщеннях, які добре провітрюються.

Засоби побутової хімії: чим замінити аби не шкодити здоров’ю детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.6. Речовини із вмістом хлору

Хлор – один з найпоширеніших компонентів побутової хімії. Коли він потрапляє до організму в результаті дихання, ковтання або контакту зі шкірою, він вступає в реакцію з водою та утворює кислоту. А та, своєю чергою, пошкоджує клітини. Вплив на здоров’я можна помітити вже через кілька секунд. Частими симптомами є утруднене дихання, біль в горлі та носі, гострий біль в очах і свербіж шкіри.

  • Лікарі радять за можливості відмовитися від засобів зі вмістом хлору.

Засоби побутової хімії: чим замінити аби не шкодити здоров’ю детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.7. Поліроль для меблів

Навіть пари поліролі для меблів викликають негативну реакцію організму, а якщо речовина потрапить на шкіру або слизову, наслідки можуть бути серйозними, аж до лихоманки та задухи. Частим результатом зіткнення поліролі зі шкірою є сильний біль у роті, горлі та шлунку.

  • До речі, не гірше справляється з розводами на глянцевій поверхні 1 склянка оливкової олії, змішана з 1/4 склянки лимонного соку.

Засоби побутової хімії: чим замінити аби не шкодити здоров’ю детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.8. Порохотяг

Австралійське дослідження свідчить, що більшість порохотягів випускає пилюку та бактерії назад в повітря. Це призводить до поширення інфекцій та викликає алергію. Повністю замінити цей пристрій в господарстві навряд чи вийде, проте, якщо вже проходити порохотягом, то якісною технікою.

  • За словами фахівців, вибирати необхідно моделі з HEPA-фільтром (фільтром тонкого очищення).

Ми не закликаємо повністю відмовитися від побутової хімії, проте радимо за можливості вдаватися до її безпечних аналогів. Якщо вже обійтися без засобів для чищення не можна, приділіть увагу техніці безпеки: не торкайтеся хімічних речовин голими руками та після їх використання ретельно провітрюйте приміщення.  Побутова хімія повинна зберігатися в недоступних для дітей місцях, в надійній упаковці та використовуватися обмежено.

Пошук

+