Вакцинація від COVID-19 людей із хронічними захворюваннями детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Вакцинація від COVID-19 людей із хронічними захворюваннями

Міністерство охорони здоров’я України підготував відповіді на найпоширеніші питання про вакцинацію проти COVID-19 людей із хронічними захворюваннями. 

  • Чи можна вакцинувати людей з онкологічними хворобами?

Так. Такі люди в групі ризику і можуть важко перехворіти на COVID-19 або померти. Вакцини не можуть спричинити захворювання навіть на тлі імуносупресії, бо не є живими «повноцінними» вірусами.

Втім, імуносупресія може означати, що вакцинація не матиме належного ефекту. Попри це, якщо у вас буде шанс зробити щеплення, краще вакцинуватися, це шанс захиститися. 

  • Як вакцинують проти COVID-19 людей з автоімунними/системними захворюваннями?

Застереження у випадку вакцинації людей з імуно-супресією пов’язані не з безпекою (можливими реакціями на вакцину), а з ефективністю вакцинації для них.

У таких людей імунна відповідь на вакцину може бути не оптимальною. Незважаючи на це, людям з імуно-супресією рекомендується вакцинуватися від COVID-19. Тим пацієнтам, які ще не отримують лікування, в ідеалі рекомендують отримати щеплення за два тижні до початку планової імуносупресивної терапії.

  • Чи можна вакцинувати проти COVID-19 ВІЛ-позитивних людей?

Так, можна і треба. Люди з ВІЛ у групі ризику щодо тяжкого перебігу COVID-19.

  • Чи можна робити щеплення проти COVID-19 людям з бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями, діабетом?

Вакцини від COVID-19 якраз і покликані захистити людей з хронічними захво­рюваннями, які ризикують важко захворіти на COVID-19 чи померти від ускладнень. Тому їм необхідна ця вакцинація.

  • Як вакцинують проти COVID-19 людей з серйозними порушеннями згортання крові (коагулопатіями)?

Для вакцинації використовують тонку голку (розмір 23G або меншого розміру), після введення вакцини сильно натискають на місце введення (без тертя) протягом щонайменше 2 хв.

Пацієнту або членам сім’ї, батькам обов’язково повідомляють про ризик розвитку гематоми від ін’єкції.

Пошук

+