Засмагайте відповідально детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Засмагайте відповідально

Хто не любить ніжитися на сонечку біля моря? Проте, чи так це безпечно, як здається?

«Здорової засмаги» – не існує. Навіть, використовуючи сонцезахисний крем, засмагати небезпечно. Меланін, що продукується меланоцитами – це спосіб тіла захистити вас від пошкодження УФ-випромінюванням.

Ультрафіолетове (УФ) випромінювання – це форма неіонізуючого випромінювання, що випромінюється сонцем та штучними джерелами, наприклад, солярієм.

УФ-випромінювання сприяє утворенню життєво важливих поживних речовини та вітаміну D (їх також можна отримати через їжу). Надмірне опромінення може становити ризик. Сонячні опіки, передчасне старіння та рак шкіри – все це ризик довготривалого перебування на сонці. 

Пам’ятайте, що рак шкіри може розвинутися у людей будь-якого типу та кольору шкіри. Тому, захист від УФ-випромінювання є важливою відповідальністю не лише влітку, але й протягом року.

Коли УФ промені проникають у шкіру, вони викликають пошкодження клітин епідермісу (верхніх шарів шкіри), зневоднюють та порушують сполучну тканину, тому шкіра поступово втрачає еластичність. Це призводить до появи зморшок, мішкуватості та в’ялості шкіри.

Засмагу можна зробити трохи безпечнішою, якщо перебувати на сонці протягом 15-20 хвилин щодня.

Якщо ви вирішили трішки позасмагати, робіть це відповідально та дотримуйтеся таких порад:

  • Надівайте головний убір. Для максимального захисту пересвідчіться, що ваш капелюх має обідець навколо, що затіняє обличчя, вуха та потилицю. Уникайте солом’яних шляпок з дірками, що пропускають сонячне світло.
  • Захищайте очі та правильно підбирайте сонцезахисні окуляри. Сонячні окуляри зменшують шкідливий вплив сонця на очі. Сумлінні виробники наносять на всю продукцію маркування, що вказує на ступінь поглинання шкідливого випромінювання або категорію затемнення. Категорія 4 (UV 400) означає, що лінзи пропускають найменшу кількість світла, а 0 – найбільше. Найоптимальніший варіант – категорія 3: підходить для яскравої сонячної погоди, прогулянок містом. Важливо захищатися від UVA та від UVB випромінювань, тому стежте за тим, щоб виробник вказував, що скло в окулярах блокує ці типи променів.
  • Завжди використовуйте сонцезахисний крем широкого спектру з SPF 30 або вище. Управління США з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) рекомендує, що товщина нанесення крему з SPF для ефективного захисту повинна становити 2 мг/см². Тобто потрібно щонайменше 30-35 мл засобу, щоб намастити тіло дорослої людини. Також слід не забувати про шию, скроні та вуха, адже вони потребують посиленого захисту. Наносьте крем кожні 2 год.
  • Пийте більше рідини, щоб уникнути зневоднення організму.
  • Обмежуйте час перебування на сонці. Ультрафіолетове випромінювання сонця найбільш інтенсивне з 11 години ранку до 16 години вечора.

Коли сонце світить найсильніше, ви можете залишатися в тіні. Сховайтеся у затінок, таким чином, ви зменшите ризик ураження та раку шкіри.

Знаючи ці правила, захищайте себе та своїх рідних від надмірного УФ-випромінювання. Це допоможе зберегти здоров’я та зменшити ризик раку шкіри. 

 За матеріалом Центру громадського здоров’я МОЗ України

Засмагайте відповідально детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Пошук

+