Наркоманія – серйозна хвороба! детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Наркоманія – серйозна хвороба!

Наркоманія! Скільки смертей за цим словом, скільки болі, скільки поламаних життів? І не відомо, скільки ще життів заберуть із собою в нікуди наркотики!

Історія наркотиків стара як людство! Наркотики були відомі і вживалися дуже давно! Основна частина наркоманів – підлітки і молоді люди, які набагато слабкіші психологічно аніж дорослі. Більшість опитаних учнів та студентів, повідомили, що вони легко можуть дістати наркотики на дискотеці, у барі, на вулиці у торговців наркотиками. Небезпека наркотизації збільшується в міру того, як створюються та розповсюджуються усе нові і нові типи синтетичних наркотиків, більш сильних і більш шкідливих.

Спробувати наркотики часом пропонують «найближчі друзі»! Прийнявши дозу, швидко одержуєш веселощі на час, але взамін поступово віддаєш життя! Як нерозумно: проміняти здоров’я, свободу, своє майбутнє на що? Більшість підлітків, що пробують наркотики, і не підозрюють, у що це обов’язково обернеться для них у недалекому майбутньому! Вони, підбадьорені словами «друзів», пробують, а потім багаторазово шкодують про цю мить і молять Бога про смерть під час ломок! Як правило, наркомани, коли усвідомлюють, що вони хворі, намагаються реабілітуватися, але, на жаль, більшість з них повертається до наркотиків.

Наркоманія (від греч. narke – заціпеніння і манія) – хвороба, що характеризується непереборним потягом до наркотиків, що викликає в малих дозах ейфорію, у великих – оглушення, наркотичний сон. Систематичний вжиток наркотику, як правило, викликає потребу у збільшенні доз. При наркоманії вражаються внутрішні органи, виникають неврологічні і психічні розлади, розвивається соціальна деградація.

Наркотики, в залежності від їхнього впливу на організм людини, умовно можна розділити на дві великі групи: збудливі та депресивні.

При цьому варто мати на увазі, що кожний із наркотиків має велику розмаїтість прихованих властивостей, які по-різному впливають на нервову систему людини.

Є наркотики, що в обмежених дозах заспокоюють і знеболюють (їх називають депресивними), і є інші, що мають стимулюючий вплив (їх називають збудливими). Дещо окремо можна вирізнити галюциногенні засоби, що викликають екстаз і буйство, кошмари або почуття болісного занепокоєння.

Стан залежності від наркотиків характеризується трьома фактами:

  • непереборним бажанням продовжувати прийом наркотиків;
  • потребою поступово збільшувати дозу;
  • залежністю психічного, а іноді і фізичного характеру від впливу наркотиків.

Наркоманія супроводжує різні форми злочинності, тому що, по-перше, з метою отримання наркотиків наркомани вчиняють тяжкі й особливо тяжкі корисливі і корисливо-насильницькі злочини. По-друге, наркомани часто чинять злочин під безпосереднім впливом наркотиків на психіку.

Наркоманія – серйозна хвороба, що потребує спеціального фахового лікування. Якщо виникли проблеми, не зволікайте та звертайтеся за допомогою до фахівців. 

Пошук

+
Перейти до вмісту