Що потрібно робити, якщо вжалила медуза? детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Що потрібно робити, якщо вжалила медуза?

Купальний сезон тішить нас можливістю освіжитися в теплих морських хвилях. Але це задоволення може бути  зіпсовано контактом з медузою. Один укус, і шкіра горить від гострого болю.

Перш за все, ми повинні розуміти, що медузи спеціально нікого не жалять і вони не полюють на нас. Ми отримуєте опік внаслідок рефлекторної реакції медузи на небезпеку. Це захисний механізм, який рятує їй життя.  Причина зростання їх чисельності збільшення рівня солоності і температури води, а також велика кількість їжі і відсутність конкуренції з боку планктоноїдних риб.

Чому опіки медуз небезпечні?

Що потрібно робити, якщо вжалила медуза? детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Жало медузи не є смертельним для людини, проте ігнорувати опік можна не завжди і не всім. Особливо остерігатися потрібно дітям і людям, що мають проблеми з серцем. Крім того потрібно пам’ятати, що у кожної людини своя реакція на контакт з медузою: якщо у одних опік проходить через годину, то у деяких може викликати сильну алергічну реакцію – свербіж, печіння, припухлість, почервоніння. У рідкісних випадках опік може викликати больовий шок і не сходити на протязі декількох років.

Після укусу у людей часто з’являються нудота, головний біль, а іноді розвивається алергія на морепродукти. Небезпечним жало медуз може бути для вагітних і новонароджених – при особливій ​​чутливості до отрути воно може викликати судоми.

Що робити в ситуації, якщо вжалила медуза?

  • Промити опік морською або звичайною солоною водою і спробувати видалити жало медузи, використовуючи пінцет;
  • Крім того, можна промити обпечене місце 5% розчином соди або оцeту. Крім того, добре нейтралізує отруту морської тварини лимонний сік;
  • Гель з гідрокортизоном допоможе прибрати сильний набряк і запалення;
  • Алергікам слід прийняти антигістамінний препарат, а якщо біль інтенсивний – знеболююче. Варто відзначити, що при сильному болі потрібно обов’язково звернутися до лікаря. 

Що робити не можна?

  • Не торкайтеся до місця укусу руками – це може викликати поширення отрути, і ви отримаєте новий опік;
  • Ні в якому разі не промивайте опіки медузи прісною водою або спиртом! У не солоній воді залишки клітини миттєво руйнуються, різко впорскуючи залишки отрути під шкіру;
  • Заборонено обробляти постраждале місце зеленкою, йодом і вживати алкоголь;
  • Не слід чіпати руками та чесати опіки навідь після промивання.

У разі виникнення сильної алергічної реакції, яка може проявитися у вигляді запаморочення, проблеми з диханням і навіть втратою свідомості, потрібно звернутися за медичною допомогою до лікаря.

Пошук

+
Перейти до вмісту