Як вакцинуватись дітям із порушенням Календаря щеплень детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Як вакцинуватись дітям із порушенням Календаря щеплень

Вакцинація дітей в Україні відбувається за Національним календарем профілактичних щеплень (далі – Календар). Календар включає обов’язкові профілактичні щеплення, які запобігають захворюванням на дифтерію, кашлюк, кір, поліомієліт, правець, туберкульоз, гепатит, гемофільну інфекцію. Вакцинацію потрібно проводити за вказаним у Календарі графіком. Але трапляються випадки, коли діти через певні причини не отримували щеплення у відповідний термін.

Основні правила вакцинації дітей із порушенням Календаря щеплень.

  • Якщо дитини вже почала вакцинуватись, але пропустила за графіком одну дозу, розпочинати серію вакцинації спочатку не потрібно. Потрібно ввести дози, яких не вистачає, за графіком з дотриманням мінімальних інтервалів.
  • Мінімальний інтервал – це інтервал між щепленням проти однієї інфекції, а не між вакцинами взагалі. Мінімальний інтервал становить 28 днів. Його необхідно дотримуватись, тому що саме в цей період відбувається створення захисних антитіл, які убезпечать дитину від інфекційного захворювання. Також при виборі схеми вакцинації необхідно керуватися інструкцією виробника вакцини.
  • Якщо є необхідність пришвидшити темп вакцинації, можливо поєднувати вакцини, які вводяться в один день в різні ділянки тіла.
  • Вік дитини має велике значення при плануванні вакцинації з порушенням Календаря. Наприклад, щеплення дітей до року проти дифтерії, кашлюка та правця розпочинають у визначений день з подальшим дотриманням мінімальних інтервалів між першою і другою, другою і третьою дозами щонайменше 4 тижні з урахуванням вакцинації за віком. А для дітей у віці від 1 до 6 років 11 місяців 29 днів вакцинація проти дифтерії проводиться з дотриманням мінімальних інтервалів між першою та другою дозами в 4 тижні, між другою та третьою дозами – 6 місяців. Нюанси з ревакцинацією пояснить ваш лікар, враховуючи вік дитини та дату введення третьої дози. Щеплення дітей до 7 років призначаються з такого розрахунку, щоб дитина встигла одержати триразове щеплення проти кашлюку до 6 років 11 місяців 29 днів. У разі неможливості цього, вводять стільки доз, скільки дитина встигне отримати до виповнення зазначеного віку – 6 років 11 місяців 29 днів.

Детально про порядок щеплення дітей з порушенням Календаря відповідно до певного віку та пропущених вакцин можна ознайомитися за наступним посиланням: https://bit.ly/3cKkfND.

Пам’ятайте, що скласти індивідуальний графік вакцинації допоможе ваш лікар-педіатр або сімейний лікар, з яким укладено декларацію. Лікар роз’яснить, якими вакцинами і в які терміни необхідно щепити дитину.

Нагадуємо, що вакцини проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В та гемофільної інфекції дітям можна отримати та зробити безоплатно у лікаря-педіатра чи сімейного лікаря, з яким укладено декларацію.

Пошук

+