Всесвітній день боротьби зі сказом детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Всесвітній день боротьби зі сказом

Починаючи з 2007 року, за підтримки Всесвітньої Організації Охорони здоров’я (ВООЗ), 28 вересня у світі відзначається День боротьби зі сказом. Саме у цей день у 1895 році помер Луї Пастер, який винайшов для людства вакцину проти сказу, тим самим врятувавши від неминучої смерті мільйони покусаних скаженими тваринами.

За даними ВООЗ, сказ входить у першу п’ятірку захворювань, спільних для людини і тварин, що наносять найбільший соціально-економічний збиток. Через сказ щорічно гине понад 55 тис. людей і більше 1 млн. тварин по всьому світі.

Сказ – небезпечне вірусне інфекційне захворювання, що передається людині під час укусу або контакту із слиною хворої тварини. Переносниками сказу в дикій природі є лисиці, вовки, дикі собаки, гризуни, кажани. Серед домашніх тварин – це переважно, собаки та коти.

У людини інкубаційний період триває від 4–х днів до 3–х місяців, може подовжуватись навіть до одного року. Перші ознаки хвороби виникають пізно, коли в мозку вже відбулися руйнівні процеси (набряк, крововилив, деградація нервових клітин), які роблять лікування проблематичним. Однією з основних ознак розвитку захворювання є водобоязнь, утруднення під час ковтання рідини, поява судом при спробі пити воду (гідрофобія). Спостерігається підвищена чутливість: різка реакція на світло, шум, з’являються галюцинації, агресія, відчуття страху (світлобоязнь, водобоязнь). З моменту появи ознак і симптомів хвороби сказ стає невиліковним. У результаті важких паралітичних розладів дихання настає смерть. Єдиним захистом від хвороби є щеплення.

Перше, що треба зробити при укусі або обслинені пошкодженої шкіри, слизових оболонок – це промити рану великою кількістю розчину господарського мила – 20 грамів на 1 літр води і не гаючи часу звернутись до найближчого травматологічного пункту або хірургічного кабінету (відділення). Лікар обробить рану, при необхідності призначить профілактичне лікування сказу. Ні в якому разі не можна відмовлятись від лікування. Смерть неминуча у разі зволікання з отриманням медичної допомоги.

Пам’ятайте, що сказ – абсолютно смертельна інфекція, вилікувати сказ не можливо! Якщо у Вас вдома є тварина, Вам обов’язково потрібно вжити заходів профілактики сказу! Захищаючи тварину від цього захворювання, людина захищає себе і свою сім’ю. 

Залишити відповідь

Пошук

+