29 вересня - Всесвітній день серця детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

29 вересня – Всесвітній день серця

Всесвітній день серця відзначається 29 вересня з 2000 року у більше ніж 100 країнах світу за ініціативою Всесвітньої федерації серця за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Метою цього дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, здоровий спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від наслідків цих захворювань.

За даними ВООЗ, серцево-судинні захворювання є головною причиною смертності у світі – в середньому щорічно забирають 17,5 млн. людських життів.

Основні фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань є артеріальні гіпертензії, підвищений рівень загального холестерину і глюкози в крові, надмірна вага, гіподинамія, недостатнє споживання овочів і фруктів, куріння, стреси. У багатьох випадках серцево-судинні хвороби є результатом негативного ведення способу життя, а саме – погане харчування, відсутність фізичної активності, вживання тютюну та алкоголю, психосоціальні фактори.

Захворювання серцево-судинної системи можуть з’явитися у будь-якому віці. Спровокувати їх може як інфекційне захворювання у дитини, так і перенесені хвороби матері під час вагітності. До поширених дитячих захворювань можна віднести: порушення ритму, синдром вегето-судинної дистонії, запальні захворювання серця, вади та аномалії розвитку серця і судин. Найпоширенішими хворобами серцево–судинної системи в підлітковому віці є: пролапс мітрального клапана, порушення ритму, вегето-судинна дистонія та інші.

Будь-яке з цих станів вимагає ретельного контролю та обстеження. Правильне лікування і поради лікаря допоможуть побороти недугу на ранній стадії. В іншому випадку вікові зміни можуть стати причиною серйозних серцево-судинних захворювань. Для того щоб проблеми з серцем і судинами не затьмарювали життя дорослої людини, з дитинства варто дотримуватися ряду рекомендацій.

1. Раціональне харчування.

29 вересня - Всесвітній день серця детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Правильне харчування дитини сприяє профілактиці ожиріння, підтримці нормального артеріального тиску, необхідного рівня холестерину і глюкози в крові. Найбільші ризики розвитку ожиріння у дітей – в перший рік життя, в 5-6 років, в період статевого дозрівання. Виключно грудне вигодовування до 5 – 6 місяців – це найкраща турбота про серце новонародженого малюка.

Діти повинні мати повноцінний раціон, що відповідає фізіологічним потребам організму, що росте. Вміст рослинних жирів в дієті має становити не менше 30% від загальної кількості жирів. Корисні свіжі овочі, фрукти, соки, а слід обмежити тонізуючі напої, екстрактивні речовини і продукти, що містять легкозасвоювані вуглеводи. З мікроелементів “улюблені” серцем калій і магній (це сухофрукти, гарбуз, кабачки, баклажани), а “нелюбимі” натрій (сіль).

2. Фізичні навантаження.

Проблема фізичного розвитку особливо актуальна в сучасному світі. Основним дозвіллям дітей тепер є не футбол у дворі, а комп’ютерні ігри. Часто дитину в дитячий сад або школу відвозять на машині, що істотно полегшує життя, але при цьому виключає навіть невелике фізичне навантаження. 

За даними американської асоціації кардіологів, для хорошого здоров’я дорослим і дітям з 5 років необхідно щодня 30 хвилин помірної фізичної навантаження і 3-4 рази в тиждень по 30 хвилин інтенсивного фізичного навантаження. Прикладом помірної фізичної активності є: ходьба швидким кроком 3 км за 30 хвилин; їзда на велосипеді 8 км за 30 хвилин; танці в швидкому темпі 30 хвилин; гра в баскетбол, волейбол 30 хвилин.

3. Контроль за масою тіла.

Дитина, що страждає ожирінням, як правило, – потенційно доросла людина з надмірною вагою. У таких дітей виникає ряд соціально-психологічних проблем, які зберігаються на довгі роки, іноді на все життя. Розвиток ожиріння у великій мірі зумовлюють переїдання та низька фізична активність. В основі ожиріння лежить порушення балансу між надходженням енергії в організм і її витратою. Корекція харчування, підвищення фізичної активності та врахування психології повного дитини – необхідні складові моменти нормалізації його ваги.

4. Відмова від шкідливих звичок.

Куріння, вживання пива та алкоголю стало нормою життя у підлітків. У відмові від шкідливих звичок важливий приклад батьків. Часто допомагає і розмова з підлітком про те, що зараз модний інший стиль життя. Зараз модно не курити, а вести здоровий спосіб життя, займатися спортом. 
Консультації фахівців, зокрема, з питання недопущення шкідливих звичок можна отримати у відділенні медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді».  

5. Спостереження за ростом і здоров’ям дитини.

29 вересня - Всесвітній день серця детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Якщо у дитини або її батьків є якісь скарги, турбують якісь симптоми, а також, якщо обтяжена спадковість по серцево-судинним захворюванням, то слід, не відкладаючи, звернутися до фахівця. Лікар проведе огляд і при необхідності призначить необхідні обстеження. Для профілактики гіпертонічної хвороби у дітей і підлітків важливо раннє виявлення підвищеного артеріального тиску, етапне лікування, тривала диспансеризація із корекцією способу життя.

За даними Всесвітньої федерації серця, 80% випадкам передчасної смерті від інфарктів та інсультів можна запобігти, якщо вести здоровий спосіб життя, відмовитися від вживання тютюну, контролювати харчування і фізичну активність.

Бережіть себе і будьте здорові!

Залишити відповідь

Пошук

+