Тиждень безпеки дорожнього руху детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Тиждень безпеки дорожнього руху

В Україні з 17 по 23 травня проводиться щорічний Тиждень безпеки дорожнього руху, покликаний привернути увагу суспільства до проблем травматизму та смертності на дорогах і пошуку шляхів їх подолання. В 2021 році він присвячений темі перевищення швидкості (Managing Speeding) – одній із основних причин ДТП.

За даними патрульної поліції України, у 2020 році внаслідок ДТП загинуло більше 3,5 тис. громадян, майже 32 тис. – було травмовано. У числі загиблих 1198 осіб серед пішоходів та 235 велосипедистів. Близько 4,5 тис. ДТП за рік сталося за участю дітей.

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.

На замітку батькам 

Безпека на дорозі – дуже важлива тема, яку необхідно обговорити з дитиною.  Навіть якщо ви будете проводжати і зустрічати маленького пішохода зі школи, питання безпечного дорожнього руху повинно постійно бути під вашим пильним контролем.

Дорога і транспорт приховують в собі безліч небезпек для дитини, тому батьки повинні розповідати малюкам про правильну поведінку на проїжджій частині та в транспорті, познайомити з основними дорожніми знаками. Будьте прикладом для своїх дітей, бо дитина в усьому бере приклад з батьків, в тому числі і «законам доріг».

Навчайте правилам дорожнього руху дітей, моделюючи різні дорожні ситуації з використанням іграшок-машинок, а також під час катання на дитячому електромобілі або велосипеді.

5 правил, які має запам’ятати дитина:

  • Знай свій колір

Допоможіть дитині дізнатися про світлофори та основні дорожні знаки, а також про те, на що вони вказують. Іноді замість силуету людини на пішохідному переході використовується символ руки. Розкажіть своїй дитині про це теж. Якщо для пішоходів є інші символи, ви повинні зробити так, щоби діти про них знали.

  • Зупинись. Подивись. Переходь

Дітям доведеться самостійно ходити в школу або на зупинку громадського транспорту. Можливо, їм знадобиться тільки перетнути вулицю після того, як вони вийдуть з транспорту. У будь-якому випадку, батьки повинні навчити своїх дітей безпечно переходити дорогу. Малюки зазвичай неуважні, тому привчайте їх завжди зупинятися біля проїжджої частини. Доведіть до автоматизму звичку оглядати дорогу в усіх напрямах, перш ніж переходити. Переходити дорогу можна тільки по зебрі, на пішохідному переході, на зелене світло, а біля перехрестя – не навскіс, а перпендикулярно дорозі. Дорослі повинні завжди супроводжувати дітей у віці до шести років і тримати їх за руку, переходячи вулицю.

  • Будь уважним – слухай

Поясніть дітям, що вони не завжди можуть побачити автомобіль, адже він може бути за поворотом. Тому вони повинні прислухатися та бути уважними, щоб завчасно зреагувати на наближення транспортного засобу.

  • Не бігай через дорогу 

Здебільшого діти нетерплячі, вони можуть перебігати через вулицю, щоб дістатися до іншої сторони. Вони також можуть бігати дорогою під час гри. Поясніть дитині, що бігати на проїжджій частині неприпустимо, і, залежно від її віку, розкажіть про можливі наслідки порушення цього правила.

  • Завжди ходи по тротуарах 

Навчіть своїх дітей рухатися лише по тротуарах, тримаючись правого боку, щоб незаважати зустрічним пішоходам. Будьте прикладом для них, пройдіть з ними маршрутом від будинку до школи, звертаючи увагу на особливості дорожнього руху.

Шановні батьки! Пам’ятайте – безпека ваших дітей насамперед залежить від вас.  Потурбуйтеся про своїх дітей та зайвий раз (який зайвим точно не буде) нагадайте їм правила поводження на дорогах!

Пошук

+