Вакцинація під час COVID-19. Чи можна вакцинувати дітей і дорослих під час пандемії детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Вакцинація під час COVID-19. Чи можна вакцинувати дітей і дорослих під час пандемії

Кожен пацієнт, який обрав свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, має право на безоплатну вакцинацію, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. Безоплатно можна планово вакцинуватися проти 10 інфекційних захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правцю, кашлюку, кору, паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції.

Безоплатними є ті вакцини, які держава закуповує централізовано. Вакцини, які не входять до Календаря щеплень – рекомендовані. Їх купують в аптеці за власний кошт, а власне послуга проведення щеплення у сімейного лікаря безкоштовна. Транспортувати куплені в аптеці вакцини слід у спеціальних контейнерах із дотриманням холодового ланцюга. Інакше вони втратять ефективність. До рекомендованих належать щеплення проти гепатиту А та В, вітряної віспи, менінгококової, пневмококової, ротавірусної інфекції, проти грипу, а також проти тих захворювань, для імунопрофілактики яких існує вакцина, зареєстрована в Україні.

Пандемія – не привід відміняти чи відкладати вакцинацію. Припинення або зменшення планових імунізацій загрожує новими спалахами інфекційних хвороб. Для вироблення адекватного імунітету від деяких хвороб необхідно декілька доз вакцини. Всі вони мають бути зроблені в певний проміжок часу, інакше захист втрачається.

Вакцинуватися від грипу потрібно щороку усім. А особливо тим, хто ризикує захворіти на грип чи постраждати від його наслідків найбільше. А це – вагітні жінки на будь-якому місяці вагітності, діти до 5 років, літні люди 65+, люди з хронічними порушеннями здоров’я, медичні працівники.

І грип, і коронавірусна інфекція – небезпечні захворювання. Вони можуть мати як легкий перебіг, який дозволяє лікуватися вдома під наглядом сімейного лікаря, так і ускладнену форму, що може загрожувати життю та потребуватиме госпіталізації. Обома вірусними інфекціями, на жаль, можна заразитися одночасно. В такому разі існує ризик серйозного ураження легенів та складного перебігу хвороби. Але від однієї з вірусних інфекцій є вакцина, що убезпечить від ускладнень внаслідок грипу.

Перш, ніж йти робити щеплення дитині або собі, переконайтеся, що ви не маєте симптомів COVID-19. Радимо кожному обговорювати планову та рекомендовану вакцинацію безпосередньо зі своїм сімейним лікарем. Так, ви можете перевірити календар щеплень, поставити будь-які запитання щодо вакцинації, переконатись, що не маєте протипоказань для проведення щеплення.

Будьте відповідальними, свідомо ставтеся до свого здоров’я та здоров’я своїх дітей!

Залишити відповідь

Пошук

+