В Україні стартує тиждень тестування на ВІЛ та гепатити детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

В Україні стартує тиждень тестування на ВІЛ та гепатити

В останній тиждень листопада світ тестується на ВІЛ та гепатити. Захід пройде з 22 по 28 листопада одночасно на п’яти континентах більш ніж в 40 країнах світу. 

Цього року Міжнародний та Європейські тижні тестування проходять одночасно. Це дозволяє привернути більшу увагу до проблеми епідемій ВІЛ та вірусних гепатитів.

Ці захворювання становлять небезпеку для всього суспільства через поширення серед різних груп населення, залучення до епідеміологічного процесу різних соціальних та вікових груп, в тому числі осіб молодого сексуально активного віку.  

«Через пандемію COVID-19 ми спостерігаємо суттєве зниження тестування. Це знижує рівень виявлення ВІЛ та вірусних гепатитів і відтерміновує доступ до профілактичних послуг та лікування», – говорять фахівці відділу управління та протидії ВІЛ-інфекції Центру громадського здоров’я МОЗ України.  

За оціночними даними в Україні близько мільйона людей не знають, що мають гепатит С. Кожен третій ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус.  

Це сумно усвідомлювати, розуміючи, що ці хвороби піддаються контролю. Гепатит виліковний більш ніж у 90% випадків. ВІЛ є хронічною хворобою, але завдяки лікуванню можна жити не втрачаючи у якості життя. 

 В Україні тестування на ВІЛ і гепатити є доступним. Пройти швидкий тест на вірусні гепатити та ВІЛ можна безоплатно у свого сімейного лікаря. Скористатись опцією швидкого тестування можна також на базі громадських організацій

Пройти скринінг, тобто визначити власні ризики інфікування ВІЛ, та замовити безкоштовний оральний тест на ВІЛ можна скориставшись опцією «Хочу обстежитись» на сайті prozdorovia.in.ua

Вчасне тестування – життєво важливе для початку лікування та зупинення передачі захворювання.

В Україні лікарські засоби для лікування від вірусного гепатиту C та антиретровірусну терапію для пацієнтів з ВІЛ закуповують коштом державного бюджету.  

Люди з ВІЛ, які приймають антиретровірусну терапію, живуть довгим повноцінним життям. Лікування проти ВІЛ є пожиттєвим – воно безоплатне для пацієнтів і гарантується державою.   

Піклуйтеся  про своє здоров’я, дбайте про близьких для вас людей! 

Пошук

+
Перейти до вмісту