Причини та наслідки підліткової наркоманії детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Причини та наслідки підліткової наркоманії

Історія наркотиків стара як людство! Наркотики були відомі і вживалися дуже давно! Основна частина наркоманів – підлітки і молоді люди, які набагато слабкіші психологічно аніж дорослі. Підлітковий вік є унікальним, в цей період відбувається інтенсивна перебудова організму, що супроводжується гормональними сплесками, психологічними переживаннями і соціальною адаптацією в дорослому світі. Більшість опитаних учнів та студентів, повідомили, що вони легко можуть дістати наркотики на дискотеці, у барі, на вулиці у торговців наркотиками.

Наркоманія! Скільки смертей за цим словом, скільки болі, скільки поламаних життів? І не відомо, скільки ще життів заберуть із собою в нікуди наркотики!

Спробувати наркотики часом пропонують «найближчі друзі»! Прийнявши дозу, швидко одержуєш веселощі на час, але взамін поступово віддаєш життя! Як нерозумно: проміняти здоров’я, свободу, своє майбутнє на що? Більшість підлітків, що пробують наркотики, і не підозрюють, у що це обов’язково обернеться для них у недалекому майбутньому! Вони, підбадьорені словами «друзів», пробують, а потім багаторазово шкодують про цю мить і молять Бога про смерть під час ломок! Як правило, наркомани, коли усвідомлюють, що вони хворі, намагаються реабілітуватися, але, на жаль, більшість з них повертається до наркотиків.

Наркоманія  це хвороба, що характеризується непереборним потягом до наркотиків, що викликає в малих дозах ейфорію, у великих – оглушення, наркотичний сон. Систематичний вжиток наркотику, як правило, викликає потребу у збільшенні доз. При наркоманії вражаються внутрішні органи, виникають неврологічні і психічні розлади, розвивається соціальна деградація.

Основні причини підліткової наркоманії

Сьогодні фахівці розрізняють два основних типи причин підліткової наркоманії: соціальні і психологічні. Ці причини можуть бути як поодинокими, наприклад, тільки психологічними, так і комплексними.

  • Соціальні причини наркоманії

До даного типу причин підліткової наркоманії відноситься недостатня турбота і контроль з боку батьків. Діти не отримують належної уваги від своїх близьких, намагаються знайти її у друзів, знайомих, в тому числі у людей, прямо або побічно пов’язаних з вживанням наркотиків. Підлітки прислухаються до думки авторитетної для них людини і намагаються змоделювати його поведінку, приймаючи наркотики заради того, щоб отримати відчуття, які відчуває їх кумир.

  • Психологічні причини наркоманії

Підлітки у віці 12-15 років переживають інтенсивну зміну фізіології тіла і психіки на гормональному фоні. Підштовхнути підлітка до вживання наркотиків, можуть такі психологічні чинники як: проблеми в родині, підліткове насильство, неправильне виховання, психологічний вплив ровесників, а також індивідуальні особливості вікового розвитку. В результаті, підліток намагається піти від наявних проблем найпростішим способом – прийомом заборонених речовин.

Наслідки підліткової наркоманії

Наркоманія калічить особистість, змінює характер людини. Такі хворі стають егоїстами: байдужими, брехливими, емоційно нестійкими.  У них понура дратівливість і агресія швидко змінюється на цілковиту байдужість, погіршується пам’ять, розумові здібності деградують до слабоумства та інвалідності. Також нерідко виникають супутні захворювання, що передаються через укол шприца або статевим шляхом: гонорея, сифіліс, ВІЛ, гепатит. а також інші інфекції. Підлітки, які вживають наркотичні речовини,  важкі у спілкуванні, особливо з близькими людьми. Вони сприймають оточення і своїх рідних як потенційних ворогів. Наркоман страждає сам і змушує страждати своїх близьких.

Наркоманія – серйозна хвороба, що потребує спеціального фахового лікування. Якщо виникли проблеми, не зволікайте та звертайтеся за допомогою до фахівців.

У м. Запоріжжі необхідне консультування та кваліфіковану медичну допомогу можна отримати у КУ «Обласний клінічний наркологічний диспансер» ЗОР за адресою, вул. Сєдова, 31, телефон: (061) 233-50-74.

Пошук

+
Перейти до вмісту