В ООН закликають активізувати зусилля з припинення насилля над дітьми детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

В ООН закликають активізувати зусилля з припинення насилля над дітьми

15 грудня в Організації Об’єднаних Націй (ООН) оголосили про запуск кампанії #ENDViolence, спрямованої на активізацію зусиль з припинення насильства по відношенню до дітей.

Дітей б’ють і піддають психологічному насильству, в тому числі у власному будинку, де вони повинні відчувати себе в безпеці. Над дітьми знущаються в школі. Їх використовують для сексуальних утіх і вербують до збройних формувань. В ООН закликають всі держави світу раз і назавжди покінчити з такими знущаннями над дітьми, які стали справжньою пандемією в період ізоляції.

Щорічно з насильством у тій чи іншій формі стикається кожна друга дитина у віці 2-17 років. У всьому світі троє з чотирьох дітей у віці 2-4 років піддаються жорстоким дисциплінарним покаранням з боку батьків або інших дорослих, під опікою яких вони знаходяться. Кожна четверта дитина у віці до п’яти років живе в родині, в якій його мати піддається жорстокому насильству. Одна з 13 жінок і один з 13 чоловіків повідомляють, що в дитинстві стали жертвою сексуальної наруги. Приблизно кожна третя дитина відчула не тільки фізичне, а й емоційне насильство.

Спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питання про насильство щодо дітей Наджат Маалла Мджід, яка взяла участь у запуску нової кампанії, наголосила, що пандемія COVID-19 призвела до зростання випадків знущань над дітьми. В результаті обмеження на пересування, тіснота в будинку і економічні труднощі призвели до стресу і тривоги у батьків, які часто неадекватно реагують на непослух дітей. Все це загрожує серйозною кризою, пов’язаною з погіршенням здоров’я дітей.

При цьому найближчим часом економічна ситуація в багатьох сім’ях буде погіршуватися. За попередніми даними, до 2021 року армію бідняків поповнять ще 150 мільйонів чоловік. А саме злидні, на думку експертів, є основною причиною дитячих шлюбів, дитячої праці, сексуальної експлуатації дітей та торгівлі дітьми.

Навіть в багатих державах діти не захищені від цькування і депресії.

Експерти ООН закликають пам’ятати, що у дітей та підлітків, які пережили насильство, підвищується ризик виникнення психічних захворювань, залежності від наркотиків і алкоголю і ризик ряду хронічних захворювань. Насильство і стрес можуть завдати фізичному і розумовому розвитку дітей на будь-якій стадії їх життєвого циклу, будь то раннє дитинство, дитинство або підлітковий вік.

 «Не допустити того, щоб сьогоднішні діти перетворилися в втрачене покоління зі шрамами від пандемії COVID-19, які залишаться на довгий час після того, як вона зникне», – закликала Наджат Маалла Мджід спеціальний представник Генерального секретаря ООН.

Залишити відповідь

Пошук

+