Що треба знати про скарлатину детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Що треба знати про скарлатину

Скарлатина – гостре інфекційне захворювання, яке характеризується загальною інтоксикацією (лихоманкою, головним болем, блювотою), явищами гострого тонзиліта (ангіною) та характерним висипом.

Джерелом інфекції є хвора людина, або здоровий бактеріоносій. Найчастіше хворіють діти дошкільного та раннього шкільного віку – від 2 до 8 років, оскільки найбільшою мірою схильні до впливу стрептокока. Людина після інфікування стає носієм інфекції і здатний її передати в наступні 3 тижні з моменту зараження. Після перенесеного захворювання формується стійкий імунітет.

Причини появи скарлатини

Збудником (інфекційним агентом) скарлатини виступають бактерії – ß-гемолітичний стрептокок групи А. Ці мікроорганізми проникають в верхні дихальні шляхи і продукують екзотоксини, які потрапляють в кровотік і тканини.

Шлях передачі повітряно-крапельний і контактно-побутовий (наприклад, через іграшки та їжу). Вхідними воротами інфекції є слизова ротоглотки та мигдаликів, пошкоджена шкіра.

Симптоми скарлатини:Що треба знати про скарлатину детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

  • підвищення температури тіла;
  • головний біль;
  • загальна слабкість;
  • блювання;
  • біль у горлі;
  • сухість шкіри.

Головним симптомом скарлатини є висип. Інкубаційний період 1-12 днів.

Захворювання починається гостро з появи лихоманки, гнійної ангіни, підщелепного лімфаденіту та токсикозу (характерні головний біль, блювота, тахікардія). З перших днів хвороби з’являється характерний висип – дрібнокрапковий, яскраво-червоний, рясний. Локалізується переважно на внутрішній поверхні кінцівок, бокових поверхнях тулуба, животі, зі згущенням та злиттям в природних складках шкіри та в ділянках суглобових згинів. При механічній травмі судин шкіри можуть виникати петехії. Характерний блідий носогубний трикутник на фоні гіперемії обличчя. Шкіра суха на дотик. Що треба знати про скарлатину детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Також характерний вигляд має язик: з першого дня хвороби – густо обкладений білими нашаруваннями, к 3-4му дню очищується та стає яскраво-малиновим, «сосочковим», за рахунок гіпертрофії сосочків та злущення епітелію. На другому тижні захворювання виникає лущення шкіри: на тулубі та обличчі – отрубєвидне, а на долонях і стопах- крупнопластинчате.

Небезпечна скарлатина своїми ускладненнями: септичні (лімфаденіт, отит, мастоідит, сепсис), алергічні (сіновііт, міокардит, гломерулонефрит, ревматизм).

Основною профілактикою скарлатини є раннє виявлення та ізоляція хворих. Оскільки в більшості випадків захворювання проходить самостійно і формує у пацієнта імунітет, специфічне лікування не потрібне. Хворим рекомендується постільний режим, тепле пиття, дієта. У важких випадках, коли у хворого висока температура, запалення лімфовузлів, лихоманка необхідний прийом антибіотиків.

Пошук

+
Перейти до вмісту