Профілактика порушень слуху: п’ять порад детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Профілактика порушень слуху: п’ять порад

Сьогодні Всесвітній день слуху. Це гарна нагода усвідомити те, як добре ви чуєте зараз, подумати чи існує у вас ризик втрати слуху та власне перевірити свій слух!

За статистикою ВООЗ, кожна десята людина в світі втрачає слух. У частини людей, які мають порушення слуху, причинами стану є генетичні фактори, ускладнення під час вагітності або інфекційні захворювання. Інша частина людей знаходиться в групі ризику через те, що часто слухає гучну музику в навушниках або відвідує шумні місця.

Слух варто перевіряти регулярно — щороку. Або ж коли ви помітили різке зниження слуху. Перевірити слух прямо зараз можна у додатку http://bit.ly/382obrh або на сайті http://bit.ly/33UhbKl. Та все ж радимо відвідати свого сімейного лікаря або відразу лікаря-оториноларинголога (ЛОР) та пройти тест на перевірку слуху — аудіограму.

Як захистити свій слух від зниження?

  • У навушниках вмикайте гучність максимум 60% та слухайте музику не довше, ніж годину. Це ще називають правилом 60 на 60. Спробуйте відмовитися від навушників-крапельок на користь накладних.
  • Уникайте місць, де лунають гучні звуки: концерти, будівництва тощо. Давайте вашим вухам можливість перепочити, якщо ви вимушені довго знаходитися біля джерела звуку. Спробуйте вушні затички.
  • Консультуйтеся зі своїм сімейним лікарем щодо захворювань ЛОР-органів (вухо, горло, ніс) та приймайте ліки, які можуть впливати на рівень слуху, лише за призначенням лікаря.
  • Спостерігайте за своїм станом та станом своїх близьких. Якщо ви помічаєте зміни в рівні слуху, відзначили, що ви частіше почали перепитувати співрозмовника або не розбираєте усі його слова, неодмінно записуйтеся на прийом до лікаря.
  • Регулярно перевіряйте слух! Це дозволить вам вчасно помітити зниження слуху та зреагувати.

За матеріалами Центру громадського здоров’я МОЗ України

Залишити відповідь

Пошук

+