Поради психолога - Накопичення ресурсу на цілий рік під час відпустки детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Поради психолога – Накопичення ресурсу на цілий рік під час відпустки

Щоб зарядити свій організм додатковою внутрішньою енергією під час довгоочікуваної літньої відпустки без стресу та впливу зовнішніх чинників – просто дотримуйтеся цих простих порад:

Поради психолога - Накопичення ресурсу на цілий рік під час відпустки детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Розслабляйтеся, висипайтеся та рухайтеся

Це три найголовніші справи, які потрібно робити на відпочинку, де б ви не були. Можливо це будинок за містом або морське узбережжя, місто або лісова галявина.  Робіть все помірно, з турботою про себе. Інакше ваш організм може просто не помітити, що ви відпочивали.

«СТОП» тривогам

 Якщо ви декілька годин полежали в гамаку і у Вас з’явилися думки: «Я тут лежу, а час проходить, треба прибрати, приготувати, посуд мити», то це не імпульс, а тривога. Найкраще, що можна зробити в цій ситуації – утримати себе на місці, поки тривога пройде. Не потрібно намагатися зробити якомога більше справ за короткий проміжок часу.

  • Терпляче чекайте наповнення організму енергією

У перші два-три дні відпочинку багато з нас не можуть нічого робити, як «просто лежати». На третій день з’являється активність: ніби як відпочили вже, то давайте тепер займатися чимось корисним – наприклад, генеральним прибиранням, тощо. Якщо хочете відпочити повноцінно, не «зливайте» перші краплі ресурсу на  термінові справи. Краще наберіться терпіння. Так, через кілька хвилин релаксу нам теж хочеться схопитися та побігти, але стратегічно це НЕ ВІРНО. Дочекайтеся, поки сил стане не просто достатньо, а з надлишком, і ось тоді  щось робіть.

  • Проживайте емоції

Поради психолога - Накопичення ресурсу на цілий рік під час відпустки детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Якщо раптом під час відпочинку  вам стало сумно – сумуйте.  Якщо на гучній вечірці ви відчули самотність – проживіть її так, як проживається. Якщо ви раптом розсердилися на якусь дрібницю – гнівайтеся, тільки намагайтеся не шкодити оточуючим та самому собі. Великою помилкою буде змушувати себе до чогось: адже ви на відпочинку! А емоції мають право з’являтися де завгодно та як завгодно, і це прекрасно бо через проявлені емоції ми проживаємо залишки стресу, знімаємо з себе втому та прибираємо з тіла напругу.

  • «Спати , коли схочу!»

Якщо треба спати, просто тому що «треба» (пам’ятаєте про принцип «ненасильства»). Є люди, які влітку можуть спати годин по 5-6 та відчувати себе чудово, а взимку їм потрібно більше сну, але «про запас» виспатися все одно не вийде. Якщо не спиться – побудьте зі своїм безсонням, помилуйтеся нічним небом, послухайте звуки світу та свої відчуття. Робіть все, щоб відповісти на свою фізичну потребу у сні.

  • Про їжу

Приділяйте увагу якості їжі та своїм бажанням. Обов’язково прислухайтеся до себе: чого хочеться саме зараз? Не відмовляйте собі в тому, чого захотілося, але спершу  запитайте себе: «Я точно хочу цей млинець? Мені точно потрібна газова вода? Ось саме це яблуко і саме зараз? А якщо порція виявилася занадто великою або маленькою, налаштуйте її під себе. Не потрібно власні бажання підганяти під порцію.

Поради психолога - Накопичення ресурсу на цілий рік під час відпустки детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Найголовніше – перегляньте свої відносини з очікуваннями

Наші ідеї, плани і безхмарні картинки, які ми вже подумки виклали в Інстаграм, – вороги справжнього задоволення. Намалювавши собі в точності, якою повинна бути відпустка, побачення, релакс, вечірка, дитина, ми вже не стільки живемо, скільки звіряємося з намальованим планом. Щоб очікування не поглинули наше задоволення, потрібно відвести їм правильне місце в житті. Вони є, але вони не є обов’язковими та можуть легко пристосовуватися до змін зовнішнього середовища. Корисно просто сказати собі, коли свідомість малює райдужний план: буде так, а можливо й ні  і в цьому немає нічого поганого.

  • Отримуйте задоволення від відпочинку та насолоджуйтеся життям у всіх його проявах.

Автор статті: практичний психолог лікарні Шайхет А.С.

Залишити відповідь

Пошук

+