Перша допомога при травмах детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Перша допомога при травмах

Дитинство – прекрасна безтурботна та весела пора. І навіть взимку у кожного з нас є багато приємних спогадів та вражень. Катання на санчатах, ковзанах, лижах, цікаві поїздки з батьками, веселі ігри з друзями, але не всі спогади бувають позитивними. Є й такі, що мають болючий характер. А це і гематоми, розтягнення зв’язок, забої м’яких тканин та навіть переломи кінцівок.

Як би ми не намагались вберегти своїх дітей від травм, обираючи для прогулянок безпечні майданчики, купуючи якісні іграшки та спортивний інвентар, що відповідають віку дитини, – все одно повністю убезпечити дитину не вдається.

Одним із найбільш розповсюджених видів травмування серед дітей є падіння.

Якщо вдома діти травмуються приблизно з однаковою регулярністю, то вуличний травматизм має певну сезонність. Найбільший рівень вуличного травматизму відзначається в період зимових та літніх канікул, коли діти мають більше вільного часу і проводять його на вулиці.

Як правильно організувати першу допомогу при травмуванні:

  • заспокойте дитину і дізнайтеся, що сталося;
  • огляньте травмовану ділянку тіла, щоб визначити ступінь пошкодження;
  • виконайте обробку рани антисептиком (хлоргекседин) та зупиніть кровотечу за допомогою тугої марлевої пов’язки;
  • намагайтесь максимально не рухати пошкоджену кінцівку та забезпечити іммобілізацію;
  • ні в якому разі не намагайтесь вправити перелом або вивих самостійно, це може погіршити стан здоровʼя дитини і призвести до ускладнень;
  • застосуйте холод на місце травмованої ділянки для зменшення болю та запобігання набряку;
  • зверніться одразу за консультацією до лікаря.

Дитячий травматизм – досить неприємна тема, але разом з тим батькам не слід забороняти та обмежувати дітей в іграх та спілкуванні: все потрібно робити помірковано, дотримуючись правил безпеки.

Нагадуємо, що в нас працює в цілодобовому режимі 24/7 травматологічний пункт, де надається екстрена та планова медична допомога. В травмпункті проводиться УЗД, рентген-дослідження.

Травматологічний пункт розташований на першому поверсі головного корпусу лікарні за адресою м.Запоріжжя, вул. Сорочинська, 28А, тел. (061) 224-93-70.

Працюємо для Вас, нам довіряють найдорожче!

Пошук

+
Перейти до вмісту