Як розпізнати кір детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Як розпізнати кір

Кір – небезпечне захворювання, яке легко розповсюджується та може спричинити ускладнення, інвалідність або навіть смерть. Його збудник поширюється повітряно-крапельним шляхом.

Специфічного лікування проти кору не існує, єдиний ефективний спосіб запобігти цьому захворюванню – вакцинація. В Україні використовується комплексна трикомпонентна вакцина КПК, яка забезпечує імунітет одразу від трьох захворювань: кору, епідемічного паротиту (“свинки”) та краснухи. Наразі вакцина для профілактики кору, паротиту та краснухи наявна в усіх регіонах України. Для того, щоб зробити щеплення, варто звернутися до сімейного лікаря.

У МОЗ нагадують, як розпізнати кір:Як розпізнати кір детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

  • підвищення температури;
  • головний біль;
  • нежить;
  • сухий кашель;
  • збільшення лімфовузлів;
  • за день-два приєднуються кон’юнктивіт (почервоніння очей і сльозотеча, можливі гнійні виділення);
  • діарея та блювота;
  • на 4-5 день хвороби з’являються червоні висипання, вони починаються зі шкіри голови й обличчя, а потім розповсюджуються на все тіло.

У разі підозри на кір залишайтесь удома, уникайте контактів з іншими людьми, повідомте лікаря, попередьте про підозру усіх, з ким ви контактували останніми днями. Якщо захворіла дитина, повідомте адміністрацію школи чи садочка. Якщо контактні люди не вакциновані від кору, їм потрібно зробити екстрене щеплення від цієї хвороби у сімейного лікаря та побути на карантині деякий час.

Інкубаційний період захворювання триває зазвичай 7-14 днів. У цей час жодних ознак хвороби немає.

Пошук

+
Перейти до вмісту