Новини про COVID-19. Чи є ризики інфікування через воду? детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Новини про COVID-19. Чи є ризики інфікування через воду?

В Україні станом на 13 серпня виявлено 37 932 активних хворих на COVID-19.

  • Протягом доби підтверджено 1592 випадки COVID-19. З початку року підтверджено 86 140 випадків, з них 46 216 одужали, 1992 людини померли.
  • Захворювання було підтверджено у 5983 дітей та 9492 медиків, з них 7067 медпрацівників одужали.
  • Найбільша кількість активних хворих на 100 тис. населення зареєстрована у Львівській (321,5), Закарпатській (252,9) та Івано-Франківській (261,3) областях.
  • На стаціонарному лікуванні перебуває 5511 осіб, з них 123 особи підключені до апарату ШВЛ. Усього госпіталізації потребували 21 144 особи, підключення до апарату ШВЛ — 635 пацієнтів.

Нагадуємо, що головний шлях передачі COVID-19 – аерозольний: через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота захворілого при кашлі, чханні або розмові й розпиляються в навколишньому повітрі.

Чи є ризик інфікуватися COVID-19 через воду?

За інформацією експертів американського Центру контролю та профілактики захворювань (CDC), немає жодних доказів того, що збудник COVID-19 поширюється через воду в басейнах, джакузі, спа-центрах тощо, оскільки дезінфікуючі засоби, що використовуються для очищення води, знищують вірус.

Також немає доказів того, що SARS-CoV-2 присутній в поверхневих, підземних водах або передається через забруднену питну воду.

Отже, можливість поширення COVID-19 під час відпочинку на пляжах пов’язана зі скупченням людей – незалежно від того, чи знаходяться вони у воді, чи перебувають на суші. Тобто, якщо ви плаваєте і людина поруч з вами кашляє, ви ризикуєте заразитися, вдихнувши краплі.

Захиститися від коронавірусу SARS-CoV-2 допоможе:

  • соціальне дистанціювання;
  • регулярна обробка рук спиртовмісним засобом та/або миття їх з милом;
  • правильне використання масок та дотримання інших правил респіраторної гігієни.

Залишити відповідь

Пошук

+