Коронавірус: як впоратися з панікою детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Коронавірус: як впоратися з панікою

Панікуєте з приводу коронавіруса? І у вас є підстави, адже, здається, весь світ сьогодні говорить тільки про це. Безумовно, варто турбуватися з приводу COVID-19, але в межах розумного. Невизначеність щодо потенційно небезпечного для життя вірусу викликала сплеск громадського неспокою. Так що, якщо ви починаєте хвилюватися і безперестанно думаєте про COVID-19, ви не самотні.

Але можливо вас заспокоїть те, що коронавірус – лише одна з різновидів респіраторної вірусної інфекції, а лікарі знають, як лікувати респіраторні захворювання та навчені роботі з інфікованими пацієнтами. Важливо розуміти, що керівні принципи лікування вірусних респіраторних захворювань існують і вони оновлюються в міру надходження нової інформації. Так що, залиште лікування фахівцям.

А ось що ви дійсно можете і повинні зробити – захистити себе і оточуючих від інфікування.

Нагадуємо, що захист від коронавірусу такий самий, як від грипу та інших респіраторних інфекцій:

 • уникайте хворих людей, дотримуйтеся дистанції;
 • правильно використовуйте маску,
 • не торкайтеся обличчя;
 • дотримуйтеся гігієни рук та правил респіраторної гігієни;
 • утримуйтесь від участі в масових заходах, при можливості залишайтеся вдома.

Для того, щоб зменшити стрес і полегшити паніку, фахівці рекомендують наступні кроки:

 • Не ховайтеся від інформації, важливо бути в курсі останніх новин щодо COVID-19. Але підходьте до новин вибірково: отримуйте факти з достовірних джерел, читайте офіційні сайти. Не присвячуйте весь свій час новинам про COVID-19.
 • Думайте про перспективу. Так, сьогодні увагу мільйонів людей зосереджено на COVID-19. Але пандемія коронавіруса – це лише одна з подій у вашому житті. Зосередьте свою турботу на тому, що ви можете контролювати.
 • Будьте уважні і свідомі. Не всі, з ким ви контактуєте, інфіковані COVID-19. Хоча обережність і профілактичні заходи надзвичайно важливі зараз, не у всіх, хто кашляє, є вірус. Самосвідомість – велика складова ослаблення громадського неспокою. Зосередьтеся на тому, що ви можете зробити.
 • Постарайтеся зберегти нормальність. Це може бути важко із причин: скасування поїздок і заходів, з закриттям шкіл, з ідеєю «соціального дистанціювання», які завжди в голові. Але важливо намагатися підтримувати розпорядок дня. Рутина робота змушує більшість людей, особливо дітей, відчувати себе в безпеці.
 • Намагайтеся дотримуватися нормального режиму сну і прийому їжі та зосередьтеся на заняттях, які змушують вас відчувати себе щасливими, таких як читання книги, перегляд улюбленого кіно, гра в настільну гру з сім’єю, або прогулянка на свіжому повітрі.
 • Дуже добре допомагає впоратися зі стресом фізичне навантаження. Присвятіть час фізичним вправам. Адже для того, щоб підтримувати своє тіло в тонусі, вам зовсім необов’язково потрібен спортзал.
 • І пам’ятайте про необхідність правильного харчування. Збалансована їжа, багата вітамінами і мікроелементами, зробить ваш імунітет міцнішим, щоб ефективніше захищати вас від інфекції.

Якщо ви самостійно не можете впоратися зі своїми проблемами, не соромтеся звернутися за кваліфікованою допомогою до фахівця з психічного здоров’я.

Коронавірус: як впоратися з панікою детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Залишити відповідь

Пошук

+