Домедична допомога при переломах детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Домедична допомога при переломах

Забезпечте нерухомість пошкодженої кінцівки, наприклад, покладіть її на щось м’яке (подушку) і забезпечте спокій. На ймовірну зону перелому покладіть що-небудь холодне.

Домедична допомога при переломах детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Якщо транспортувати потерпілого вам доведеться самостійно, необхідно накласти шину з будь-яких підручних матеріалів (дошки, лижі, палиці, лозини, парасольки). Будь-які два тверді предмети прикладають до кінцівки з протилежних сторін поверх одягу і надійно, але не туго (щоб не порушувати кровообіг) зафіксуйте бинтом або іншими підручними матеріалами (пояс, ремінь, стрічка, мотузок). Фіксувати потрібно два суглоби – вище і нижче місця перелому.

Якщо під рукою зовсім нічого не виявилось, пошкоджену кінцівку можна прибинтувати до здорової (руку – до тулуба, ногу – до другої ноги).

Допомога при відкритому переломі. Відкритий перелом небезпечніший, оскільки є можливість інфікування відламків. Якщо є кровотеча, її потрібно зупинити. Якщо кровотеча незначна, то досить накласти пов’язку, що давить. При сильній кровотечі накладаємо джгут, не забуваючи відмітити час його накладення. Якщо час транспортування займає більше 1,5-2 годин, то кожні 30 хвилин джгут необхідно послабляти на 3-5 хвилин.

Шкіру навколо рани необхідно обробити антисептичним засобом. У разі його відсутності рану потрібно закрити бавовняною тканиною. Тепер слід накласти шину, так само як і у разі закритого перелому, але уникаючи місця, де виступають назовні кісткові уламки і доставити потерпілого до медичної установи.

Пам’ятайте, що не можна залишати постраждалого самого. Навіть якщо ви зупинили кровотечу і поранений у свідомості, дихає, він може захотіти зняти джгут, адже йому боляче.

Пошук

+
Перейти до вмісту