Декілька фактів про лактазну недостатність детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Декілька фактів про лактазну недостатність

Лактазна недостатнісь – це стан, коли в кишківнику недостатньо розвинут фермент лактаза, який своєю чергою перетравлює лактозу, яка знаходиться в молоці, та інших молочних продуктах. Ось такий ланцюжок вийшов.

І чим молодше дитина, тим цієї лактази менше. А чим її менше, втім гірше перетравлюється молоко. А це веде до того, що з’являється багато газів в кишечнику, і, як слідство цього, кольки та послаблення стулу. Получився ще довший ланцюжок висновків.

А про малюкові кольки розповідати не треба, бо це неспокій для малюка та неприємні спогади для батьків. Але, і добра новина, яку всі знають, що це з часом минає.

Орієнтуватися на цей діагноз треба не по генетичному тесту, який вводить всіх в оману, а по клінічним проявам.

Зазвичай, після приймання молочної суміші або молока, через 15-30 хвилин з’являються кольки, взуття живота, послаблення стулу.

Якщо таке коїться, треба на деякий час перейти на безлактозні суміші, або мамі, якщо годує груддю, треба виключити зі свого раціону молоко, або додавати до сумішей препарати лактази (Мамалак, Лактазік), до кожного приймання їжі!

Як говорить наука, лактоза дуже потрібна для розвитку дитячого мозку.

А що до теста на лактазну недостатність – зайва трата грошей!

Цей тест нам показує, що у зрілому віці людина буде погано перетравлювати цю лактозу!

Тому, якщо кольки у дітей перших місяців життя турбують, треба зменшити дозу лактози на дитячий кишківник, але через місяць пробуйте знову молочні суміші.

І хай кожен малюк росте здоровим, а його батьки щасливими.

Автор статті: лікар-гастроентеролог дитячий, лікар-ендоскопіст Інна Скалозубова

Пошук

+