8 липня - Всесвітній день боротьби з алергією детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

8 липня – Всесвітній день боротьби з алергією

Заходи в цей день проводяться з метою інформувати населення про проблеми алергічних захворювань, а також їх своєчасної профілактики. За даними ВООЗ, алергія виходить у лідери за поширеністю. Кожний 3-й мешканець планети Земля – алергік, незалежно від віку та національності.

Алергічні захворювання негативно впливають на якість життя пацієнтів.  Зростання алергічних патологій в усьому світі пов’язане з погіршенням екологічної ситуації, якості харчових продуктів, щоденним контактуванням з косметикою та засобами побутової хімії, а також із генетичними мутаціями.

Алергія – це хвороба, яку можна визначити як гостру реактивність організму, що виявляється в неадекватній реакції на деякі речовини (алергени), не шкідливі для більшості людей. Вони викликають різні реакції імунної системи, коли потрапляють до організму при диханні, травленні та безпосередньому контакті зі шкірою.

8 липня - Всесвітній день боротьби з алергією детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Найбільш поширеними алергенами є: пилок рослин, кліщі, пліснява, спори, які легко переносяться з повітрям, продукти харчування, які можуть бути потенційним джерелом алергії, хімічні речовини – косметика, пральні порошки, розчинники, медикаменти, тварини, укуси комах, що викликають не лише біль, печію, набряки і почервоніння (наприклад: алергічна реакція на укус бджоли, мурахи чи оси) може призвести до анафілактичного шоку, який загрожує життю людини.

Розвиток алергії, залежно від взаємодії алергену та організму людини, має різноманітні патологічні прояви – поліноз, бронхіальна астма, кропив’янка, набряк Квінке, анафілактичний шок.

При проявах алергії лікарі радять не займатися самолікуванням, а вчасно звертатись за медичною допомогою до фахівців.  

Щоб уберегти себе від хвороби, варто уникати продуктів харчування та інших речовин, на які виникає алергія. Якщо є алергія на хутро тварин – не тримайте домашніх тварин в квартирі. Якщо є алергія на пил – робіть щоденне вологе прибирання оселі. При алергії на медичні препарати – завжди майте при собі спеціальну картку, де вказано на які ліки у вас алергія.

Якщо ви страждаєте на алергію:

  • під час цвітіння дерев, амброзії – намагайтеся виїхати до іншої кліматичної зони;
  • відмовтеся від прогулянок на природі вранці та вдень, коли дерева і рослини виділяють найбільшу кількість пилку;
  • не виходьте з будівель у спеку та вітряну погоду;
  • вішайте на вікна марлеві сітки, постійно зволожуйте їх водою та міняйте кілька разів на день;
  • користуйтеся на вулиці сонцезахисними окулярами;
  • після повернення додому прийміть душ, промийте ніс та очі.

Дітям з алергічними захворюваннями в КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР надається кваліфікована консультативна амбулаторно-поліклінічна та стаціонарна медична допомога.

Телефони для довідок: +38 (061) 224-93-89 (стаціонар), +38 (061) 224-93-72 (поліклініка).

Бережіть себе! При проявах алергії обов’язково звертайтесь за медичною допомогою до фахівців.  

Залишити відповідь

Пошук

+