30 травня - Всесвітній день боротьби проти астми та алергії детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми та алергії

Всесвітній день боротьби проти астми та алергії був заснований за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я та відзначається 30 травня.

Наразі в світі більше 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії. Така ситуація зумовлена погіршенням екології, зниженням якості харчових продуктів, щоденним контактуванням з косметикою та занадто частим  використанням засобів побутової хімії.

Астма є хронічною хворобою бронхів – шляхів, по яких повітря надходить в легені та виходить з них. При виконанні призначень та рекомендацій лікаря астму можна контролювати та забезпечити пацієнтам гарну якість їхнього життя.

Найбільш поширені алергічні реакції на цвітіння рослин, домашній пил, шерсть тварин, лікарські препарати та засоби побутової хімії.

Алергія небезпечна тим, що може розвинутися у бронхіальну астму.

Профілактичні заходи задля попередження виникнення та загострення бронхіальної астми у дітей

Велику роль у профілактиці бронхіальної астми у немовлят відіграє грудне вигодовування. Якщо це не можливо з різних причин, то суміші для годування потрібно вибирати ретельно, порадившись з лікарем-педіатром.

Прикорм потрібно вводити лише тоді, коли це дозволить лікар. Починати вводити нові продукти в суворій послідовності згідно рекомендацій лікаря-педіатра, уникати алергенних продуктів (шоколад, мед, цитрусові, горіхи).

У сім’ї повинні розуміти суть бронхіальної астми і усвідомлено організовувати побут, який називається гіпоалергенним. Це умови, при яких фактори, що провокують загострення астми, усунені або зведені до мінімуму.

Відомо, що найчастіший побутовий алерген в наших квартирах – кліщ, що мешкає в домашньому пилі. Найбільша їх кількість знаходиться в подушках, матрацах, ковдрах. Їх знаходять також на тканинній оббивці меблів, на килимах, в м’яких дитячих іграшках. До складу домашнього пилу входять й інші алергени: цвіль, волосся, ворсинки з хутряних та вовняних речей.

І тут доречно надати наступні рекомендації:

  • Необхідно позбутися зайвих речей у помешканні, які збирають пил, – килимів, важких портьєр, шкур тварин. Особливо важливо прибрати килими і зайві меблі зі спальні. Нічого не можна зберігати під ліжком і на шафах. Книги повинні стояти за склом.
  • Не розвішуйте речі на стільцях, не тримайте на відкритих поличках – тільки в закритих шафах.
  • Не купуйте багато іграшок, особливо м’яких. Якщо є такі, не тримайте їх у спальні і не дозволяйте дитині спати з ними.
  • Пір’яні і пухові подушки потрібно замінити на синтетичні.
  • Повітря в квартирі повинно бути свіжим, особливо в нічний час, тому важливо регулярне провітрювання.
  • Щодня потрібно проводити вологе прибирання і не рідше 1 разу на тиждень з використанням пилососа, водного або зі спеціальним фільтром, при можливості за відсутності дитини.
  • Постільну білизна необхідно прати при t не нижче 60 С.
  • До складу домашнього пилу, особливо в сирих квартирах, нерідко входить цвіль. Умови, сприятливі для цвілі, створюються в ванних кімнатах, туалеті, в старих подушках і матрацах, що не провітрюються, на землі в квіткових горщиках. Тому потрібно проводити заходи, щоб не допустити її появу.
  • Заглядайте в холодильник не тільки, щоб покласти продукти, а й своєчасно викинути те, що запліснявіло.

Треба пам’ятати, що практично всі домашні тварини, птахи можуть бути причиною алергії. Сім’ям, в яких живе дитина з бронхіальною астмою, не слід тримати тварин.

Дитина не повинна контактувати із засобами побутової хімії: чистячими засобами, пральними порошками, фарбами тощо. Не слід використовувати в її присутності речовини з запахами – лак для волосся, дезодоранти, освіжувачі повітря.

Шкідливим для органів дихання є сигаретний дим. Його шкідливі домішки, особливо нікотин, звужують кровоносні судини, зменшують надходження кисню до тканин, подразнюють і звужують бронхи, погіршують їх очищення і кровопостачання, сприяють запаленню. Курці повинні пам’ятати, що нікотин залишається на волоссі, одязі, його відчувають оточуючі і в першу чергу він впливає на надчутливі бронхи дитини з астмою.

Треба мати на увазі, що загостренню астми може також сприяти дим багаття, пічне опалення.

Приступ астми може розвинутися під впливом емоції (плач, страх). Нервова система дітей, хворих на астму, відрізняється підвищеною ранимістю і збудливістю.

Іноді дитина може сама викликати у себе загострення хвороби для того, щоб на неї звернули увагу, що є прикладом психологічної реакції. При таких  порушеннях потрібно об’єднати зусилля лікаря і сім’ї, психолога, педагогів.

Кожна дитина, яка хворіє астмою, повинна мати правильний режим дня, грати в рухливі ігри, кататися на велосипеді, займатися ранковою гімнастикою і фізкультурою. Сидячий спосіб життя, звільнення від занять фізкультурою в школі тільки підсилюють чутливість бронхів до фізичного навантаження і погіршують перебіг хвороби.

Не менш важливі загартування, які повинні починатися якомога раніше, проводитися обережно, поступово і систематично.

З профілактичною метою для дитини, що хворіє бронхіальною астмою, буде корисним відвідування соляної шахти, або галокамери. Оскільки найдрібніші частинки солі (розпилені у соляній кімнаті), проникаючи у найвіддаленіші відділи бронхіального дерева, здійснюють бронходренажну, протизапальну, імуномоделюючу дію на дихальні шляхи; знижують бронхіальний опір; позитивно впливають на клітинний імунітет, покращують реологічні властивості бронхіального вмісту тощо.

Нагадуємо, що в лікарні працює кабінет галотерапії з фітобаром (соляна кімната), де проводяться  найбільш улюблені процедури для маленьких  пацієнтів. За більш детальною інформацією звертайтеся у відділення відновного лікування за телефонами: (097) 204-58-51, (061) 224-93-23.  

Якщо Вам потрібна кваліфікована консультативна амбулаторно-поліклінічна та стаціонарна медична допомога з приводу алергічних захворювань, бронхіальної астми у Вашої дитини ви можете звернутись до фахівців КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР за адресою:  вул. Новгородська 28-а.  Телефони для довідок: +38 (061) 224-93-89 (стаціонар), +38 (061) 224-93-72 (поліклініка).

Пошук

+