31 травня – Всесвітній день без тютюну детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

31 травня – Всесвітній день без тютюну

Щорічно 31 травня відзначають Всесвітній день без тютюну. Це ще раз демонструє, що ти не один, адже саме в цей момент тисячі людей у всьому світі вступають у боротьбу з тютюновою залежністю. Тож пам’ятай: кинути курити може кожен. І це кардинально змінить твоє життя.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку понад 8 млн людей в усьому світі помирають через хвороби, спричинені вживанням тютюну, а в Україні куріння забирає в середньому 85 000 життів – 12% від загальної смертності.

Кинути курити – що для цього потрібно?

Потрібно знати, що куріння – це не шкідлива звичка, а залежність, тобто хвороба, яка потребує лікування. Лише уяви: тяга до куріння може бути настільки сильною, що часто її прирівнюють до залежності від тяжких наркотиків – кокаїну або героїну.

Як зрозуміти, що в тебе залежність?

Усе доволі просто: ти маєш відчути на собі вплив трьох її складових: фізичної, психологічної та поведінкової. Вони взаємопов’язані та проявляються одночасно у більшості курців.

Фізична залежність проявляється в сильному бажанні курити на фізіологічному рівні, психологічна полягає в асоціації процесу куріння з певними емоціями, думками та переконаннями, а поведінкова – це зв’язок між курінням та деякими аспектами життя. Наприклад, ти можеш курити за чашкою кави, під час спілкування з друзями чи телефонної розмови. Дуже важливо вміти ідентифікувати кожну залежність, аби знати, з чим саме тобі доведеться боротися при відмові від куріння.

Причини кинути курити вже сьогодні:

  • Здоров’я. Ще раз наголосимо: відмовившись від тютюнових виробів, ти отримуєш всі шанси прожити довше, якісніше й щасливіше життя.
  • Фінансові переваги. Куріння – дороге задоволення. Часто люди навіть не замислюються над тим, які суми вони витрачають на тютюновий дим. Пропонуємо підрахувати: якщо за день ти викурюєш пачку сигарет вартістю, скажімо, 50 гривень, це означає що твої річні витрати на тютюн становлять близько 18 000 гривень! Скільки там зараз коштує новий айфон?
  • Зовнішній вигляд. Нікотин негативно впливає на шкіру: вона стає сухою та набуває сіруватого кольору. Через надмірну сухість шкіри навколо очей та рота швидше з’являються зморшки. А ще від куріння жовтіють зуби та кінчики пальців. Така собі перспектива, правда?
  • Відчуття свободи. Куріння – це кайдани! Згадай ті часи, коли ти виходив/ла на вулицю без страху про забуті сигарети чи запальничку, спілкувався з рідними чи близькими без перерв, пов’язаних із залежністю. Ці часи можна повернути.

Ви вже сто разів чули про шкоду куріння  для здоров’я. Та знаєте, що особливо небезпечним є пасивне куріння для дітей – тож за можливості захищайте їх від тютюнового диму. А ще краще – не демонструйте їм власний приклад дорослого курця, і тоді є всі шанси, що молоде покоління в майбутньому куритиме в рази менше.

Кинути курити самотужки може бути досить складно, але, знову ж таки, цілком реально. За потреби не соромся звернутися за професійною допомогою до сімейного лікаря, нарколога чи психотерапевта – це суттєво підвищить шанси на успіх.

Будьте здорові, бережіть себе і піклуйтеся про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких кожного дня!

Пошук

+